> > > Vinnie Colaiuta w rodzinie Vater

Firma Vater oficjalnie ogłosiła, że Vinnie Colaiuta został przyjęty w poczet artystów marki Vater, jednocześnie wprowadzając na rynek pałkę z sygnaturą Vinniego Colaiuty.

Jeden z najwybitniejszych perkusistów świata ściśle współpracował z firmą Vater, nawet spędził trochę czasu na linii produkcyjnej w fabryce Vater podczas procesu tworzenia swojego produktu. Następnie używał różnych prototypów na żywo, w studio oraz na padzie – zwracając uwagę na to, co się sprawdziło, a co nie w każdej z tych sytuacji.

Uchwyt rozpoczyna się od średnicy .590” (1,5 cm), następnie następuje nieznaczne rozszerzenie do .600” i powrót do .590”, co ma dawać wygodny chwyt. Precyzyjnie skalibrowana szyjka ma dawać doskonałe odbicie, a średniej wielkości główka w kształcie acorn pełne i zdefiniowane brzmienie. Takie połączenie specyfikacji oraz nieznacznie zmniejszona długość tej toczonej pałki mają dać model sprawdzający się w jak najszerszym spektrum stylów muzycznych uprawianych przez Vinniego – od jazzu aż po ciężki rock.

Vinnie Colaiuta komentuje:

To jest pałka, jakiej zawsze pragnąłem i wreszcie ją mam! Długo to trwało, ale warto było czekać.

Pamiętam moje odwiedziny w warsztacie Jacka w Bostonie jeszcze gdy byłem studentem w Berklee. To tam firma Vater miała swój początek…w piwnicy domu Jacka. Patrzcie, jak to się rozwinęło! Był taki moment, że grałem pałkami pod inną marką, ale wytwarzanymi przez Vater i zawsze byłem pod wrażeniem drewna, jakiego używali. Moim zdaniem (i nie tylko moim) mają najlepsze drewno.

Rzemieślnicy Vatera są bardzo dokładni podczas toczenia, a ja uwielbiam pałki toczone na tokarce. Pojechałem nawet do fabryki Vatera i stałem tam przy tokarce, podczas gdy na moich oczach dokonywano modyfikacji. Zwróćcie uwagę na znajomą długość 15 15/16” (40,48 cm – przyp. BeatIt). Chcieliśmy wziąć coś, co ludzie kochali lata temu, w tym ja, i uczynić to jeszcze lepszym. No i udało nam się! Osobiście czuję jak historia zatacza koło. Brawa dla Vatera i całego zespołu!