> > > Vintage Test BeatIt: zestaw perkusyjny Premier Soundwave

Jak już wiecie, w ubiegłym roku zamknęliśmy się poznańskim Perlazza Studio, gdzie pod okiem znanego muzyka, nagradzanego producenta i realizatora Przemysława „Perły” Wejmanna, przetestowaliśmy kilka zestawów perkusyjnych i werbli z oferty firmy MW-Vintage, która (jak sama nazwa wskazuje) specjalizuje się w handlu sprzętem vintage i jest prowadzona przez Mateusza Wysockiego, którego niejedna Bębniarka i niejeden Bębniarz zna wieloletniej pracy w poznańskim sklepie Avant Drum Shop. Ściślej mówiąc, testował Max Psuja, ekipa beatit.tv zarejestrowała obraz, a nasz czujny realizator zadbał o odpowiedni dźwięk.

Max Psuja, jako maniak wintydżu, były pracownik “Avanta” i świetny perkusista, mający na koncie współpracę z takimi artystami jak Kumka Olik, Holak, Lilly Hates Roses czy Yoachim, nadawał się doskonale do roli laboranta „ostukującego” sprzęt. Uczynił to zresztą z wielką ochotą.

Testujemy perkusję Premier Soundwave

1. Rys historyczny i produktu

Premier Percussion Limited – to brytyjski producent instrumentów perkusyjnych. Firma powstała w 1922 roku pod nazwą Premier Drum Company w Londynie z inicjatywy perkusisty Alberta Della Porta oraz konstruktora George’a Smitha. Lata 80 ubiegłego wieku, to wspaniały czas dla tej marki na rynkach globalnych. W tym okresie Premier produkował takie zestawy jak Elite, Resonator, Soundwave i Club. W tym okresie firma produkowała hardware o nazwie Trilok z innowacyjnym jak na tamte lata pedałem stopy 252. Lata 80 były również początkiem produkcji zestawów APK i XPK z ceną ‘value-priced’. Premier Soundwave to oryginalny, angielski zestaw pochodzący z początku lat 80-tych. Soundwave to seria bębnów Premiera wykonana z brzozy z bukowymi pierścieniami wzmacniającymi (typu solid), wyposażona w stylowe lugi i wysokiej klasy osprzęt. Nazwa wykończenia: BW/RW/BW.

2. Podstawowa specyfikacja produktu:

  • producent: Premier
  • model: Soundwave
  • rok produkcji: 1978
  • materiał: brzoza z bukowymi pierścieniami wzmacniającymi
  • konfiguracja: BD22″ x 14″, TT13″ x 9″, FT16″ x 15″
  • wykończenie: lakier
  • kolor: BW/RW/BW

3. Przebieg testu i brzmienie

Podczas testu zestawu Premier Soundwave wykorzystaliśmy werbel Premier 1006 14″ x 6,5″ , talerze Impression Cymbals oraz naciągi Aquarian.

Max zaprezentował najpierw brzmienie każdego z tomów wydobyte pojedynczymi uderzeniami na różnych poziomach dynamiki, następnie podobnie postąpił z centralką, aby zakończyć figurami rytmicznymi z użyciem wszystkich elementów zestawu oraz wykonaniem groove’u.

Uważamy, że testowany przez nas zestaw brzmi bardzo spójnie, bęben basowy Premier Soundwave posiada potężny oraz przestrzenny atak. Tomy świetnie brzmią w niskim stroju, charakteryzują się dużą ilością niskich częstotliwości i takim samym atakiem jak centrala. Uważamy, że brzmienie tego vintage’owego zestawu jest charakterystyczne dla klasycznie rozumianego stylu hard and heavy. Musicie przekonać się na własne uszy jak to cudo gada!

Bębny już się sprzedały ale możecie śmiało zapytać w firmie MW-Vinage czy mają coś podobnego!

Bębniarki i Bębniarze! Pora, aby bębny Premier Soundwave w konfiguracji 22″, 13″, 16″ przeszły najważniejszy ze wszystkich testów, a więc ten na słuch widzów portalu dla perkusistów beatit.tv! Specjalnie dla Was Max Psuja ze studia Perlazza!