> > > Vintage Test BeatIt: zestaw perkusyjny Sonor Phonic Acrylic

Latem ubiegłego roku zrobiliśmy sobie wycieczkę do siedziby firmy MW-Vintage, która jest znana polskim fanom perkusji nie tylko z materiałów zamieszczanych przez beatit.tv, ale także może się pochwalić coraz bogatszą ofertą bębnów nieco starszej daty. W piękny i słoneczny dzień prowadzący firmę Mateusz Wysocki udostępnił nam swój show room, w którym rozstawiliśmy kilka zestawów vintage’owych do tzw. “ostukania”. Testującym perkusistą już kolejny raz był Max Psuja, który, jako maniak wintydżu, były pracownik Avant Drum Shop i świetny perkusista, mający na koncie współpracę z takimi artystami jak Kumka Olik, Holak, Lilly Hates Roses czy Yoachim, nadawał się doskonale do roli laboranta ogrywającego sprzęt.

Testujemy zestaw perkusyjny Sonor Phonic Acrylic

1. Produkt

Sonor Phonic to seria bardzo lubianych w swoim czasie, a i dziś poszukiwanych przez koneserów vintage, zestawów perkusyjnych wykonywanych z buku z zewnętrzną warstwą sklejki z palisandru, dębu czy mahoniu, a także werbli metalowych (patrz: TUTAJ), palisandrowych i akrylowych. Właśnie… W ramach tej serii Sonor oferował również zestawy akrylowe w kolorach: niebieskim, czerwonym, bezbarwnym i przyciemnianym. Dziś przyjrzymy się i przysłuchamy temu ostatniemu, a więc zestawowi Sonor Phonic Acrylic w wykończeniu Smoky.

2. Podstawowa specyfikacja zestawu:

  • producent: Sonor
  • model: Phonic Acrylic
  • konfiguracja: 13” x 9”, 16″ x 16″, 22″ x 14″
  • materiał: akryl
  • naciągi: Remo Emperor Clear (górne na tomach), Evans G3 (rezonansowy na bębnie basowym), PDP Single Ply z kołnierzem (uderzany na bębnie basowym), Remo Encore (na werblu)
  • kolor: Smoky Acrylic
  • przybliżony rok produkcji: 1980
  • hardware: statyw werblowy do toma 13”, nogi do floor toma
  • obręcze centralki: Gibraltar, klonowe

3. Przebieg testu i brzmienie

Podczas testu zestawu Sonor Phonic Acrylic wykorzystaliśmy także werbel Premier 2000 Aluminium 14″ x 5,5″ oraz talerze Impression Cymbals: hi hat Leon Collection 15″, crash Hollister 17″ oraz ride Leon Collection 22″.

Max zaprezentował najpierw brzmienie bębna basowego, następnie zagrał na każdym z tomów z osobna prezentując różne poziomy dynamiki, by wreszcie zagrać kilka rytmów z wykorzystaniem całego zestawu.

Zestaw Sonor Phonic Acrylic to doskonały instrument dla wszystkich zakochanych w brzmieniu Sonora i akrylu. Korpusy pięknie rezonują w niższym stroju generując pełne spektrum tłustego i niskiego brzmienia choć i nastrojone wysoko nie przynoszą wstydu producentowi. Centralka gwarantuje mnóstwo pięknego, mięsistego i soczystego dołu przy jednoczesnym zachowaniu “punktu”. Wszystkie bębny wspaniale reagują na wszystkich poziomach dynamiki. Marzenie nie tylko dla fanów Sonora i akrylu, ale także maniaków vintage’u z lat 70.

Oto, jakie wrażenia z gry ma nasz “laborant”, Max Psuja: “Świetny zestaw, który brzmi jakby miał uruchomioną funkcję LOUDNESS, a więc mocne doły i wyraźne wysokie częstotliwości. Idealne połączenie ataku i niskiego wybrzmienia. Jest to rewelacyjny instrument do rocka, popu, a może nawet i metalowego grania!

Zestaw można kupić w sklepie internetowym firmy MW-Vinage pod tym adresem: https://mw-vintage.pl/sonor-perkusja-phonic-smoke-acrylic-22-13-16-vintage/

Bębniarki i Bębniarze! Pora, aby zestaw Sonor Phonic Acrylic w wykończeniu Smoky i konfiguracji 22″, 13″, 16″ przeszedł najważniejszy ze wszystkich testów, a więc ten na słuch widzów portalu dla perkusistów beatit.tv! Specjalnie dla Was Max Psuja z siedziby MW-Vintage!