> > > Vlodi Tafel w potrzebie

Vlodi Tafel potrzebuje pomocy

Vlodi Tafel nie jest gościem, który tylko by siedział na tyłku i biadolił. Świadczy o tym choćby sposób, w jaki przeżył ostatnich 31 lat swego życia, o czym możecie przeczytać poniżej. Skoro on sam nie wstydzi się prosić o pomoc, to tym bardziej my nie mamy żadnych oporów apelując do widzów BeatIt o to samo. Znany niejednej i niejednemu z Was Włodzimierz “Vlodi” Tafel to jedyny w Polsce, a być może jedyny na świecie czynny, zawodowy perkusista grający z pełną protezą nogi. Jak nietrudno się domyślić, nie jest ona ani tania, ani wieczna.

Przekazując 1% podatku na rzecz fundacji Jaśka Meli “Poza horyzonty” (KRS 0000320551, nr konta: 79880400000000002395510001) pomożecie Włodkowi zebrać fundusze na kolejny staw jego protezy. Konieczny dopisek “Vlodi Tafel“!!!

Vlodi 1(Zdjęcie: Sławomir Haratym)

Jako nastolatek Vlodi Tafel został poddany zabiegowi amputacji lewej nogi po zdiagnozowaniu u niego nowotworu kości. Nie mogąc dłużej trenować piłki nożnej (którą do tej pory zajmował się wyczynowo) postanowił poświęcić się swojej drugiej pasji, czyli muzyce. Dzięki swojej wytrwałości dostał się do klasy perkusji Szkoły Muzycznej II stopnia im F. Chopina w Warszawie. Po dwóch latach, równolegle rozpoczął naukę na Wydziale Jazzu, gdzie jego wykładowcami byli Czesław Bartkowski i Kazimierz Jonkisz. Szkołę ukończył z najwyższą oceną, zdobywając dyplom „Muzyk – instrumentalista w klasie perkusji”.

Vlodi Tafel ma na swoim koncie współpracę, czy to koncertową, czy studyjną, z takimi artystami i zespołami jak m.in.: Futurobnia, Apteka, Róże Europy, Mr. Gil, Believe, Anita Lipnicka, Patrycja Markowska, Zbigniew Wodecki, Robert Chojnacki, Marek Kościkiewicz czy oldBreakout.