> > > Warsztaty perkusyjne z Sergio Belottim

Już jutro, tzn. 16 listopada w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach odbędą się warsztaty perkusyjne, które poprowadzi Sergio Bellotti.

Źródło zdjęcia: www.sergiobellotti.com

Podstawowe informacje:

Miejsce: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26
Czas: 16.11.2023, godzina 18:00
Wstęp: wolny
Zapisy: 32 438 20 61, 32 438 20 60

Sergio Belotti jest profesorem klasy perkusji w Berklee School of Music w Bostonie. Pochodzi z Bari we Włoszech. W 1995 roku przeniósł się do Bostonu, aby studiować w Berklee College of Music. Wkrótce po przybyciu do Stanów Zjednoczonych Sergio poznał swojego długoletniego partnera muzycznego – basistę Tino D’Agostino, z którym założył grupę jazz fusion Spajazzy. Poza profesurą w Berklee, Sergio jest także profesorem wizytującym w GM Drum School w Turynie we Włoszech oraz wykładowcą w Conservatorio Della Svizzera Italiana w Lugano w Szwajcarii oraz założycielem grupy Do You Speak Drumming?.

W swojej karierze muzycznej Sergio nagrywał lub dzielił scenę z muzykami, takimi jak: Joe Louis Walker, Mike Stern, The Platters, The Drifters, Tom Scott, Nathan East, Robben Ford, Alessandra Belloni, Bernard Purdie czy Rocco Ventrella. Występował również na międzynarodowych festiwalach, m.in.:  Montreal Drum Fest, The Golden Jazz 2015 w Chinach, Bari in Jazz 2010, Cape Breton International Drum Fest, Berklee World Percussion Festival czy PASIC.

Źródło zdjęcia: www.sergiobellotti.com

Jako uznany pedagog prowadzi kursy mistrzowskie, kliniki oraz warsztaty perkusyjne na całym świecie.  O swojej pracy mówi: “Mój stosunek do nauczania jest bardzo praktyczny. Nie jestem fanem teoretyzowania muzyki. Wierzę, że najlepszym nauczycielem jest nasze ciało. Perkusja jest bardzo fizyczna, więc kiedy pocisz się przez pół godziny, Twoje ciało wysyła Ci sygnały o tym, co możesz robić, a czego nie. Pragnę, aby wszyscy moi uczniowie czuli prawdziwą pasję do muzyki. Mam ogromne szczęście mając kontakt z muzyką i chcę, aby inni też mieli taką szansę i kochali to tak bardzo, jak ja.

Sergio Belotti jest artystą następujących marek: Yamaha, Remo, Sabian oraz Vic Firth.

Oficjalna strona Sergio Belottiego: https://www.sergiobellotti.com/
FB: https://www.facebook.com/sergiobellotti