> > > Warsztaty perkusyjne z Wiktorią Bialic
Łódzka szkoła perkusyjna Drum-room.pl zaprasza na warsztaty perkusyjne, które poprowadzi prawdziwa sensacja młodego pokolenia polskiej perkusji – Wiktoria Bialic.
Wydarzenie pod hasłem “Nie tylko dla kobiet” odbędzie się 3 czerwca 2023 r. o godzinie 18.00 w Najmniejszej Szkole Perkusyjnej Drum-room.pl, mieszczącej się w Łodzi, przy ul. Kościuszki 80/82, XI piętro.
Wiktoria Bialic to obecnie perkusistka zespołów Ralpha Kamińskiego i Marii Sadowskiej. Gra na bębnach od 10. roku życia. Jest zwyciężczynią międzynarodowego konkursu perkusyjnego “Hit Like A Girl 2021” w grupie wiekowej 18-39, dzięki czemu w tamtym roku otrzymała tytuł Mistrzyni Świata.
Wiktoria nagrywa perkusję dla producentów i wokalistów m.in. z Indii, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch. W 2021 roku, wraz z Ashem Soanem (m.in. perkusistą Adele i Roda Stewarta) wzięła udział w nagraniu singla Sean Genockey’a “Dark Dark Days“. Aktualnie pracuje nad nagraniami Alexa Marleya (kuzyna samego Boba Marleya), Sarsy, czy Piotra Żaczka. Artystka ma na swoim koncie nagrodę polskiego przemysłu muzycznego “Fryderyk” za udział w nagraniu albumu “Kora” Ralpha Kaminskiego.
Wiktoria wystąpiła na największym festiwalu perkusyjnym PASIC w Indianapolis, a także na Bag Show w Paryżu i podczas Śląskiego Festiwalu Perkusyjnego. W roli edukatorki współpracuje z Drum Channel. Jest endorserką takich renomowanych marek perkusyjnych, jak: Zildjian, Gretsch, Vic Firth, Remo, LP, Roland, czy Beyerdynamic.
Wojtek Andrzejewski – organizator warsztatów z udziałem Wiktorii – pisze o tym wydarzeniu tak:
Chciałbym na ten warsztat zaprosić głównie Panie grające na perkusji, na różnym poziomie wtajemniczenia. Wiktoria to Pierwsza Dama Perkusji, która uczyć będzie w naszej szkole. Opowie nam o tym, jak zaczynała budować swój warsztat perkusyjny, jak ćwiczyła, z kim i gdzie pracowała nad stylem, jakie miała trudności oraz o tym, jak budowała swoją karierę zawodowej perkusistki.
Dlaczego zaprosiłem Wiktorię na spotkanie z perkusistami, a w szczególności z perkusistkami? Z dwóch powodów. Dla panów z pewnością będzie to niesamowicie motywujące spotkanie z absolutnie pierwszoligową techniką perkusyjną, jaką przez lata wypracowała artystka. Dla pań – ważne wsparcie mentalne i mentorskie ze strony genialnie grającej artystki, która świetnie sprawdza się w charakterze instruktorki.
Bardzo serdecznie zapraszam na kolejny kameralny wieczór perkusyjny z gwiazdą polskiej perkusji. Jedną z najskromniejszych, jakie spotkałem w życiu…