> > > Werbel DW Icon Dave Grohl

Firma DW niedawno ogłosił dodanie werbla Dave Grohl ICON do tej pożądanej serii. Jest to wyraz uznania dla jego kariery perkusyjnej, a także wieloletniego związku zarówno z legendarnym studiem nagraniowym Sound City w Los Angeles, jak i jego ukochanym Studio 606, gdzie obecnie znajduje się konsoleta z Sound City.

Drewniana inkrustacja zdobiąca werbel Dave Grohl Icon obejmuje stylizowaną sylwetkę muzyka, jego tatuaże na przedramieniu przedstawiające pióra oraz hołd dla obu wspomnianych wyżej studiów nagraniowych. Wizerunki, wycinane laserowo z forniru o grubości 1/36 cala z drewna Black Pear i Sycamore, są ręcznie inkrustowane na tle barwionego na kolor morski klonu egzotycznego “pawie oko”. Korpus jest pokryty ręcznie rozpyloną farbą z wyraźnym połyskiem z wierzchu. Do zobrazowania grafik na warstwie zewnętrznej nie użyto farby. Niklowane okucia bębna dopełniają kolorystykę.

Bęben został wykonany w DW Custom Shop w Oxnard z 11 warstw sklejki wykonanej z północnoamerykańskiego klonu Hard Rock z technologią orientacji słojów VLT. Jest wyposażony w obręcze True-Hoops™, system strojenia True-Pitch 50 Tuning™, sprężyny True-Tone™, maszynkę typu MAG z trzystopniowym butt endem i naciągi DW by Remo®. Zestaw obejmuje pokrowiec DW, certyfikat autentyczności i czapkę Sound City.

Długo czekaliśmy, aby zaprezentować Dave’owi ten specjalny projekt” – powiedział “zaklinacz drewna” w DW, czyli John Good. Kiedy zobaczył ten werbel po raz pierwszy, nie mogliśmy sobie wymarzyć bardziej żywiołowej reakcji. W końcu możemy podzielić się tym ze światem i wiemy, że jego fani docenią myśl i wysiłek włożony w ten wyjątkowy bęben z serii ICON.”

Dave Grohl komentuje: “Chciałbym podziękować wszystkim w DW, bo jestem pod wielkim wrażeniem. Nigdy wcześniej nie miałem własnej sygnatury werbla, a ten jest przepiękny.

Werbel DW Dave Grohl ICON zostanie wyprodukowany w 250 sztukach. Każda z nich będzie opatrzona indywidualnym numerem oraz podpisem Johna Gooda. Część przychodów ze sprzedaży tych werbli zostanie przekazana na cel charytatywny wskazany przez Dave’a Grohla, tzn. National Independent Venue Association.