> > > Werble WFL III Drums

Ludwig to legendarna marka w historii przemysłu perkusyjnego, a także w historii muzyki popularnej. Od 35 lat pozostaje ona w rękach firmy Conn-Selmer po tym jak William F. Ludwig II sprzedał jej firmę założoną przez swojego ojca.

Kilkanaście miesięcy temu wnuk założyciela William F. Ludwig III (który współpracował z firmą Selmer do 1991 r.) założył własną firmę produkującą bębny o nazwie WFL III Drums, a więc obecnie nic już go nie łączy z obecną marką Ludwig, oczywiście poza takim drobiazgiem jak tradycja trzech pokoleń rodziny, która ma zostać wskrzeszona dzięki temu nowemu przedsięwzięciu.

WFL III Drums ma obecnie w ofercie werble. Są nimi:

  • wykonany z aluminium WFL III Signature Snare

WFL III Signature Snare

  • drewniany WFL III Wood Snare (tytpy sklejki: klon/topola/mahoń oraz mahoń/topola/mahoń)

WFL III Wood SnareGodną uwagi ciekawostką jest fakt, że właścicielem werbla WFL III Signature o numerze seryjnym “1” jest Ringo Starr. Jest tak właśnie z powodu planu wskrzeszenia tradycji Ludwiga. W połowie lat 60. Ringo występował grając na zakupionym przez siebie zestawie Ludwig z widocznym logo firmy na centralce, co nie było wówczas częstą praktyką. Nie miał on także żadnej umowy endorserskiej z firmą. W uznaniu zasług dla promowania marki William F. Ludwig II wręczył perkusiście The Beatles pozłacany werbel swojej produkcji.

LudwigRingolarge(Na zdjęciu od lewej: ówczesny Dyrektor Marketingu R. L. Schory, Ringo Starr, William F. Ludwig II)

Po latach William F. Ludwig III, idąc w ślady ojca, wręczył legendarnemu muzykowi pierwszy instrument, który wyszedł z nowej linii produkcyjnej WFL III Drums.

WFL III Ringo

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie producenta.