> > > Wiktoria Bialic wystąpi na Modern Drummer Festival 2021

Modern Drummer to jeden z najważniejszych tytułów na rynku prasy perkusyjnej (a obecnie mediów perkusyjnych), który ukazuje się od 1977 r. jako miesięcznik, obecnie zarówno w wersji drukowanej jak i cyfrowej. Zespół redakcyjny także wydaje książki o tematyce perkusyjnej, organizuje doroczny festiwal perkusyjny, a także przygotowuje cotygodniowy podcast.

W tym roku magazyn Modern Drummer organizuje kolejną edycję imprezy o nazwie Modern Drummer Festival. Możńa będzie obejrzeć i wysłuchać kolaboracji między perkusistami, solówek perkusyjnych, prezentacji sprzętu, wywiadów z artystami, a wziąć udział w lekcjach i warsztatach. Podczas imprezy wystąpią takie gwiazdy i uznani perkusiści jak m.in.: Dave Weckl, Steve Gadd, Billy Cobham, Stewart Copeland, Carmine Appice, Vinnie Appice, Kenny Aronoff, Cindy Blackman-Santana, Peter Erskine, Nicko McBrain, Rick Allen, Russ Miller, Bobby Rondinelli, Rick Latham, Tony Verderosa, Jonathan Joesph, Giovanni Hidalgo, Brendan Buckley, Rob Silverman, Jotan Afanador, Liberty DeVitto, czy Brook Colucci.

Polskę reprezentować będzie Wiktoria Bialic, która już wystąpiła podczas tegorocznej edycji PASIC, współpracuje w studio i na żywo z Ralphem Kaminskim, i została zauważona przez takich mistrzów jak Thomas Lang i Ash Soan.

Ponadto podczas festiwalu magazyn Modern Drummer ogłosi nazwiska pierwszych stypendystów Neil Peart Spirit of Drumming Scholarship oraz zwycięzców nagrody za całokształt twórczości Neil Peart Lifetime Achievement Award. Oba projekty zostały ufundowane przez żonę Neila Pearta – Carrie.

Impreza Modern Drummer Festival 2021 odbędzie się w tym miesiącu. Można zamówić dwa rodzaje wejściówek: 2021 MD Festival Pass lub 2021 Modern Drummer VIP Bundle. Ta druga pozwala zaoszczędzić 20%, a także daje dostęp do materiałów z ubiegłorocznej edycji festiwalu.

Nabywcy wejściówek będą mogli wziąć udział w imprezie na stronie https://www.moderndrummer.com/festival2021/ po oficjalnym otwarciu i publikacji materiałów online.