> > > Wiktoria Jakubowska w rodzinie SONOR!

Firma Sonor oficjalnie ogłosiła dołączenie Wiktorii Jakubowskiej do swojej bogatej rodziny endorserów. Wiktoria znana jest na rodzimym rynku ze współpracy z takimi artystami jak: Paulina Przybysz, Kasia Lins, Karaś/Rogucki, Ralph Kaminski, Jerry & The Pelican System czy Aga Bigaj.

Wybór tej kultowej, niemieckiej marki nie powinien być zaskoczeniem ponieważ Wiktorię można było zobaczyć na scenie za bębnami Sonor długo przed oficjalnym dołączeniem do grona artystów. „Moim pierwszym świadomym zakupem bębnów był Sonor Teardrop z 66 roku, niesamowity zestaw! Kolejnym był także Teardrop z trzema tomami z 67 roku. Kilka lat później znalazłam w poznańskim komisie, Sonora Action z lat 70-tych. Do mojej kolekcji dołączył jeszcze nowoczesny Sonor Bop z 18” centralą, a wisienką na torcie jest wspaniały Sonor Vintage w niepowtarzalnym wykończeniu California Blue.”  – wspomina artystka.

Wiktoria podkreśla również jak istotnym dla niej elementem gry na perkusji jest brzmienie: „Najważniejszym aspektem w procesie rozwoju i tworzenia, jest dla mnie kreowanie swojego niepowtarzalnego brzmienia. Odkąd pierwszy raz zagrałam na Teardropie od razu wiedziałam, że to idealny instrument. Głębia brzmienia, reakcja na skrajnie różną dynamikę, coś wspaniałego. Przeogromnie się cieszę, że dołączam do grona artystów firmy SONOR, zaraz obok Marcusa Gilmore’a, Jacka DeJohnette’a i Jojo Mayera.” 

My również cieszymy się nowego etapu w karierze Wiktorii – jest to bez wątpienia zasłużone wyróżnienie ze względu na swoje bogate portfolio muzyczne za którym stoi ogrom pracy i setki zagranych koncertów. Warto dodać że wśród artystów z Polski w “stajni” Sonor Drums znajduje się również Maciej Gołyźniak.

Najnowszy zestaw “Wiki” składa się z bębnów z serii Vintage we wspomnianym wykończeniu California Blue w konfiguracji: 22”x14”, 13”x8”, 14”x12”, 16”x14” z najnowszym werblem Benny Greb signature w wersji Brass w rozmiarze 13”x5,75”.

Polecamy odwiedzić oficjalny profil artystki na stronie SONOR: https://www.sonor.com/artists/wiktoria-jakubowska/ 

Zapraszamy także do obejrzenia wielu naszych materiałów z udziałem Wiktorii i marki SONOR, w tym tego: