> > > Wolfgang Van Halen bierze w obronę Josha Freese

Z jakiegoś powodu Josh Freese, po dołączeniu do zespołu Foo Fighters w roli perkusisty koncertowego po śmierci Taylora Hawkinsa, spotyka się z nieprzychylnymi opiniami części fanów zespołu. Skala zjawiska jest na tyle duża, że ostatnio w obronie bębniarza stanął Wolfgang Van Halen. W wywiadzie dla Ultimate Classic Rock powiedział on tak:

Zdjęcia: dwdrums.com / @awkwardhumanphotographer

To było naprawdę niesamowite oglądać zmieniających się perkusistów za zestawem Foo Fighters. W chwili, gdy zobaczyłem Josha (Freese – przyp. BeatIt) na scenie i po prostu zagrałem z nim, w głębi serca wiedziałem, że jeśli nie będzie tym facetem (który zastąpi Taylora Hawkinsa w Foo Fighters – przyp. BeatIt), to będę wkurzony. Ponieważ on jest doskonały. Mówię to każdemu, kto może go nie lubi: już go lubisz, tylko po prostu nie zdajesz sobie z tego sprawy. Grał na wszystkich nagraniach! Josh jest idealnym facetem do tej roboty. Nie ma nikogo lepszego.”

Josh urodził się w 1972 r. Jego ojcem jest Stan Freese, który był dyrygentem orkiestr Disney World (na Florydzie) oraz Disneylandu (w Kalifornii). To pozwoliło małemu Joshowi zadebiutować w roli zawodowego perkusisty w wieku 12 lat. Cztery lata później, a więc jako szesnastolatek, Freese zaczął brać udział w profesjonalnych sesjach nagraniowych i trasach koncertowych. Od tamtego momentu współpracował z takimi artystami, jak: Dweezil Zappa, the Vandals, Infectious Grooves, Suicidal Tendencies, Guns N’ Roses, A Perfect Circle, Devo, Social Distortion, Good Charlotte, Evanescence, The Offspring, Static-X, Sting, Lostprophets, The Replacements, Nine Inch Nails, Daughtry, Weezer, Michael Bublé, Paramore, czy Bruce Springsteen.

Pełna dyskografia Josha Freese: https://www.thejoshfreese.com/discography

Freese ma również na koncie cztery solowe albumy, wydane w latach 1998 – 2011.

Artysta jest endorserem następujących marek: DW Drums, Paiste cymbals, Vater drumsticks, Remo drumheads.