> > > Wydarzenie muzyczne ku pamięci Johna Bonhama

Specjalne muzyczne wydarzenie z okazji 70 -tych urodzin nieżyjącego już perkusisty grupy LED ZEPPELINJohna Bonhama. Wydarzenie będzie nosić nazwę: “John Bonham: A Celebration” i poświęcone będzie jego życiu i spuściźnie. Impreza odbędzie się 22-go września w jego rodzinnym mieście Redditch, w hrabstwie Worcestershire w Anglii. W ten sam dzień radzie miasta Redditch zostanie również oficjalnie przekazany pomnik Johna Bonhama. Lista wykonawców biorących udział w wydarzeniu jest bardzo długa, znajdują się na niej artyści związani z muzyką rockową oraz z bluesem. Nie obędzie się bez gości specjalnych – wszyscy powiązani z Johnem oraz z jego rodziną. Dzięki temu wydarzenie przeobrazi się w ogromny festiwal rozpoczynający się o 13:00 i trwający aż do 23:00. Artyści zostaną ujawnieni na Twitterze: @JBonhamMF oraz na Facebooku: John Bonham Memorial Redditch. Bilety w cenie £25 każdy (plus opłata rezerwacyjna 1.50£) bilety w sprzedaży tutaj.

fotografia: iHeartRadio.com

Organizatorzy zapowiadają, że: “Ten godny zapamiętania moment będzie gościł mieszankę wielu dobrze znanych wykonawców oraz wschodzących gwiazd. Wszyscy przeznaczą swój czas na wspominanie Johna Bonhama oraz na zbiórkę funduszy dla organizacji charytatywnej “Teenage Cancer Trust”.

Liczba biletów ograniczona do 1000 i do zdobycia na zasadzie “kto pierwszy, ten lepszy”. Tylko dla osób pełnoletnich.

John Bonham zmarł w wieku 32 lat, 25 -go września 1980 roku. Przyczyną śmierci był obrzęk płuc spowodowany nagromadzeniem płynów.

Share