> > > Wypadek muzyków Dillinger Escape Plan

W autobus wiozący zespół uderzyła ciężarówka

Po udanym koncercie w Warszawie muzycy zespołu Dillinger Escape Plan podróżowali dziś rano do Krakowa, gdzie mieli wystąpić w klubie Kwadrat. Po godzinie 8:00 na wysokości Radomska w autobus, którym podróżowali amerykanie uderzyła ciężarówka. Zniszczeniu uległa przyczepa wioząca sprzęt, oraz tył autobusu. Dzisiejszy koncert został odwołany.

dillinger wypadek

fot. K. Nita

Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali już przewiezieni do szpitali w Radomsku i Częstochowie. Pasażerowie autokaru – w tym kobieta w ciąży – nie odnieśli właściwie żadnych obrażeń, ale trafili do szpitali w celu przeprowadzenia badań. W wyniku zdarzenia najbardziej ucierpiał kierujący tirem 31-letni mieszkaniec województwa łódzkiego, który ma uraz kręgosłupa, rany cięte oraz liczne stłuczenia. Kierowca autokaru ma m. in. złamany obojczyk. Dillinger Escape Plan odbywa obecnie pożegnalną trasę koncertową. Po prawie 20 latach bycia jednym z najbardziej widowiskowych zespołów muzycy uznali, że dla ich dobra lepiej będzie odejść w glorii i chwale, niż odcinać kupony. Podczas trasy promowany jest również najnowszy krążek formacji- Dissociation.

dillinger zespół

Perkusistą zespołu jest Billy Rymer, który znany jest jako wulkan energii. Jego świetna technika oraz żywiołowość bez wątpienia wzmacnia piorunujące wrażenie, które wywiera na słuchaczu muzyka jego zespołu. Załoga Beatit.tv życzy wszystkim uczestnikom tego niefortunnego zdarzenia szybkiego powrotu do zdrowia, a amerykanom jeszcze szybszego powrotu na trasę, aby godnie pożegnać rzesze swoich wiernych fanów. Niech buldożer kryjący się pod szyldem DEP nie zwalnia, i wypełnia swoją ostatnią misję!

Źródło: http://radomsko.naszemiasto.pl