> > > Zapraszamy na warsztaty Drum Master Class w Kielcach

Już 28 kwietnia podczas Organ Jazz Festival odbędą się warsztaty „Drum Master Class” które poprowadzi pochodzący z Chicago Frank Parker dwukrotnie nominowany do Grammy. Muzyk posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów muzycznych.

W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy miłośnicy gry na perkusji. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych i na wszystkich poziomach. Jeżeli dopiero rozpoczynasz naukę gry, lub chcesz poprawić swój warsztat – przyjdź!

Podczas warsztatów będzie można poznać techniki gry na perkusji przy dobrej muzyce. Co kryje swing, bossa nova, funk/jazz, czy samba? O tym wszystkim już 28 kwietnia. Uczestnicy dowiedzą się, jak czytać nuty i stosować je do perkusji. Poznają również techniki gry rąk. Zajęcia rozpoczynają się od modern jazz. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych i na wszystkich poziomach.

Warsztaty „Drum Master Class” poprowadzi pochodzący z Chicago Frank Parker dwukrotnie nominowany do Grammy. Muzyk posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów muzycznych. Współpracował on z wieloma wybitnymi muzykami chicagowskiej sceny jazzowej. Już w 1991 roku został wybrany najlepszym perkusistą jazzowym w ramach Programu Jazzowego Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki Illinois. Naukę gry na fortepianie i perkusji rozpoczął już w wieku 5 lat. Artysta pracował jako pedagog gry na perkusji na Uniwersytecie Columbia College. Występował na najlepszych światowych estradach z takimi artystami jak Freddie Hubbard, Kurt Elling, czy Joe Lovano. Aktualnie występuje z Michałem Urbaniakiem, Marcinem Pospieszalskim, Wojciechem Koniekiewiczem, Apostolis Anthimos, Piotrem Baronem, SBB, Tie Break, Free Cooperation, Mike Parker Trio, Marcin Lamchem, Maciejem Fortuną, zespołem DagaDana oraz The Frank Parker Project. Oprócz działalności koncertowej zajmuje się kompozycją, aranżacją oraz produkcją muzyki.

Zgłoszenia przyjmowane emailowo: frankparkerjazz@gmail.com
Nr tel.: 696-415-186
Koszt: 100 zł płatne na miejscu przed rozpoczęciem warsztatów
28 kwietnia (sobota)
godz. 11.00 – 14.00
Miejsce:
Terminal Spotkań (adres strony poniżej)
TERMINAL SPOTKAŃ
ul. Głowackiego 9
Kielce
(obok rektoratu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Filharmonii Świętokrzyskiej)
Uczestnicy proszeni są o zabranie pałek perkusyjnych.

Share