> > > Zapraszamy na warsztaty strojenia perkusji w Republice Rytmu

W życiu każdego perkusisty nadchodzi ten moment, w którym trzeba w końcu samodzielnie nastroić bębny. Zanim zaczniemy to robić na własną rękę, warto skonsultować się z kimś, kto ma większe doświadczenie w tym temacie. Jak stroić, po co to robić oraz czego unikać? To jedne z wielu pytań nurtujących perkusistów. Poznańska szkoła Republika Rytmu szykuje dla Was nie lada wydarzenie związane z tematem strojenia bębnów!

Poznasz kilka metod strojenia perkusji, m.in.
+++ po przekątnej i po obwodzie na słuch;
+++ za pomocą klucza dynamometrycznego;
+++ z wykorzystaniem stroika działającego w oparciu o
śrubę mikrometryczną;
+++ z fortepianem do konkretnych
dźwięków. (m.in. wg sposobu Tomasza Łosowskiego).

Warsztaty prowadzi:
Adam Fordon – rodzice bardzo chcieli aby został poważnym inżynierem, ale szybko okazało się, że jego serce pulsuje w tempie 120 bpm i w metrum 4/4. Był uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Koninie, ale najwięcej nauczył się grając w niezliczonej liczbie zespołów. Już od samego początku wybierał nietypowe projekty, dzięki czemu potrafi odnaleźć się w wielu gatunkach muzycznych. Uczestniczył w warsztatach perkusyjnych prowadzonych przez: Krzysztofa Dziedzica, Michała Dąbrówkę, Przemysława Kuczyńskiego, Gabora Dornyeia, a także w kilkudniowym campie Bennego Greba. Ma za sobą występy na największych festiwalach w Polsce, takich jak: Open’er Festival (2009 oraz 2014), Jarocin Festiwal 2009, Rafineria 2009, Pepsi Vena Music 2009, RIM Fest 2010, FAMA 2010, Spring Break (2014, 2015 oraz 2017). Realizował nagrania dla radia i telewizji (Radio Merkury, TVP 1, Radio Konin).

Termin: 15.04.2018
Czas trwania: 10:00-14:00

Cena: 100 zł
Promocja 1: 80 zł do 6 kwietnia
Promocja 2: 80 zł dla uczniów Republiki Rytmu

Zapisy: w biurze Republiki Rytmu lub mailowo: kontakt@republikarytmu.pl

Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Gwarantujemy, że po tak solidnej dawce wiedzy Wasze zestawy będą brzmiały jak milion dolarów!

https://republikarytmu.pl/

Share