> > > Zastępstwo na stanowisku perkusisty U2

Jakiś czas temu informowaliśmy o dolegliwościach Larry’ego Mullena Jra i tym, iż nie planuje on aktywności zawodowej w tym roku.

Okazuje się, że koledzy z zespołu U2 jednak nie będą czekać aż przyjaciel oraz współzałożyciel grupy wróci do zdrowia i zagrają serię występów inaugurujących działalność sali koncertowej MSG Sphere w kasynie The Venetian w Las Vegas bez niego. Pierwszy raz w historii irlandzka legenda zagra bez swojego stałego bębniarza. Kto go zastąpi?

Bram Van Den Berg. Zdjęcie: tama.com

W ostatnią niedzielę zespół ogłosił, że będzie to holenderski perkusista Bram Van Den Berg z zespołu Krezip – bardzo popularnego w Holandii, działającego od 1997 r. i zapowiadającego swój szósty album na wiosnę tego roku. Van Den Berg jest członkiem grupy od 2005 r. Współpracował także z zespołami One In A Million, VanVelzen, Drive Like Maria czy Guild of Stags.

Bram jest endorserem marek Tama oraz Zildjian.

Zespół U2:

Musimy dać z siebie wszystko grając w The Sphere bez naszego perkusisty, jednak Larry także z radością wita Brama Van Den Berga na pokładzie. The Sphere to sala przygotowywana od dłuższego czasu i nie chcemy nikogo zawieść, a już na pewno nie naszą publiczność. Brakuje nam ich tak samo ich im brakuje nas. Nasi fani to piąty członek zespołu. U2 nie występowało na żywo od grudnia 2019 r. Musimy wrócić na scenę i znowu zobaczyć twarze naszych fanów.”

Bram Van Den Bergen. Zdjęcie: Redferns / Paul Bergen

Bram Van Den Berg skomentował to wydarzenie na swoim Instagramie:

Jestem BARDZO podekscytowany możliwością dołączenia do Bono, the Edge’a i Adama na scenie w Las Vegas. To nie będzie łatwe zadanie, ale Larry i reszta zespołu bardzo mnie wspierają. Już nie mogę się doczekać!