> > > Zestaw PDP 20th Anniversary na trasie

Firma DW chwali się swoim nowym zestawem PDP, wypuszczonym na dwudziestolecie istnienia marki. Okazuje się, że zestaw PDP 20th Anniversary zdążył pojechać w trasę jeszcze zanim branża koncertowa stanęła z powodu wybuchu epidemii koronawirusa. Stało się to za sprawą Tony’ego Thaxtona – perkusisty grupy Motion City Soundtrack.

Ten dość popularny w Stanach Zjednoczonych zespół z kręgu niezależnego rocka (wydający płyty w legendarnej wytwórni Epitaph należącej do Bretta Gurewitza z Bad Religion) wyruszył po kilkuletniej przerwie na trasę koncertową So Long, Farewell Tour. To właśnie na ten objazd po USA Tony Thaxton zabrał ze sobą zestaw PDP wraz z werblem, przygotowany z okazji dwudziestolecia marki. Thaxton należał do jej endorserów już dekadę temu, wraz z takimi bębniarzami, jak: Jimmy “The Rev” Sullivan (Avenged Sevenfold), czy Brooks Wackerman (Bad Religion, Tenacious D, Avenged Sevenfold).

Tony Thaxton mówi o całej sytuacji tak: “Było mi bardzo miło, że miałem możliwość grać na zestawie PDP 20th Anniversary jako pierwszy. To piękne bębny. Połączenie wykończenia matowego z błyszczącym wygląda wspaniale w połączeniu z hardware w wykończeniu szczotkowanego brązu. No i do tego OCZYWIŚCIE brzmią niesamowicie, ale to żadne zaskoczenie!“.

Zestaw PDP 20th Anniversary jest wykonany z europejskiego klonu. Jego wykończenie to czarny mat połączony z połyskliwym paskiem w środku. Cały osprzęt jest w wykończeniu Antique Bronze (lugi typu mini turret). Opcje wyposażenia to m. in. STM™ (Suspension Tom Mounts) i system strojenia True-Pitch™. Werbel do tego zestawu wykonano z 10-warstwowej sklejki z europejskiego klonu i wyposażono w maszynkę do sprężyn MAG throw-off, system strojenia True-Pitch™, gięte obręcze 2,3mm oraz naciągi Remo.