> > > Zmarł Bogdan Kulik

Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony internetowej Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy, nie żyje Bogdan Kulik – perkusista jazzowy, pedagog tej placówki, a konkretnie jej Wydziału Instrumentalnego.

Zdjęcie: Anita Kot

W oświadczeniu czytamy:

Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem przekazujemy wiadomość o śmierci naszego wieloletniego nauczyciela, przyjaciela, znakomitego muzyka Bogdana Kulika. Będzie Cię nam brakowało. Wyrazy współczucia dla Rodziny i Bliskich. Zapamiętamy Pana Bogdana jako zawsze uśmiechniętego, pozytywnego, z masą cierpliwości i pozytywnej energii. Jest nam smutno.”

Bogdan Kulik był perkusistą z kilkudziesięcioletnim stażem. Po ukończeniu Szkoły Muzycznej w 1970 r. zdał egzamin do Orkiestry Tanecznej Polskiego Radia i Telewizji pod dyrekcją Edwarda Czernego i Bogusława Klimczuka. Od 1978 r. aż do rozwiązania orkiestry w 1992 r. pracował w Big Bandzie Studio S-1 Polskiego Radia i Telewizji Andrzeja Trzaskowskiego. Przez 15 lat był członkiem sekcji rytmicznej duetu fortepianowego Marek i Vacek. Nagrywał i występował z całą czołówką ówczesnych gwiazd sceny i estrady. Wziął udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt. Do chwili śmierci był członkiem grup Old Timers (polskiego zespołu-instytucji wykonującego jazz tradycyjny), Swing Workshop oraz Wojtek Kamiński Trio. Koncertował w całej Europie, a także poza naszym kontynentem. W oparciu o wieloletnie doświadczenie jako perkusista grający muzykę rozrywkową stworzył swój własny program nauczania, który wdrożył jako wykładowca we wspomnianej wyżej Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy.

Muzyk zmarł w ostatni weekend w hotelu, podczas trasy koncertowej. Wiadomo, że chorował na serce.