> > > Zmarł Jamie Oldaker

16-go lipca świat perkusji dotknęła kolejna strata. W wieku 68 lat zmarł Jamie Oldaker. Ten, pochodzący z miejscowości Tulsa w stanie Oklahoma, perkusista współpracował w studio i na scenie z takimi artystami jak: Bob Sieger, Leon Russell, Peter Frampton, Ace Frehley, Stephen Stills, Freddie King, The Gap Band. W 2006 r. wydał wyprodukowaną przez siebie płytę Mad Dogs & Okies, która była hołdem dla muzyki i muzyków pochodzących z Oklahomy. W nagraniach wzięli udział: Eric Clapton, J. J. Cale, Willie Nelson, Vince Gill i Ronnie Dunn.

Najsłynniejszym punktem w karierze muzyka byłą współpraca z Erikiem Claptonem, z którym nagrał kilka albumów, w tym: “461 Ocean Boulevard” (z wielkim hitem “I Shot The Sheriff“, “EC Was Here“, “Slowhand“, “Behind The Sun” (współproducentem był Phil Collins), a także “24 Nights” (strona bluesowa).

Jamie Oldaker był jednym z pierwszych endorserów marki Sabian.

Przez kilka ostatnich lat Artysta zmagał się z rakiem.

Eric Clapton powiedział gazecie Tulsa World: “On (Jamie Oldaker – przyp. BeatIt) miał najlepsze brzmienie werbla, jakie kiedykolwiek słyszałem i grał najlepsze oszczędne przejścia, jakie kiedykolwiek słyszałem, a jego stopa była jak skała. Był wyjątkowym perkusistą, jego ‘pocket’ było zawsze doskonałe. Jego osobowość była równie świetna jak jego gra.”

Peter Frampton podobno zapragnął mieć Oldakera w swoim zespole po usłyszeniu go w jednym z utworów Claptona. W oświadczeniu dla Tulsa World powiedział:

Jamie Oldaker był moim przyjacielem i bratem przez ponad 40 lat. Był ciepły, troskliwy i miał gołębie serce. Dbał o nas wszystkich bardziej niż o siebie. Większość fanów zna go jako bębniarza na płytach Erika Claptona. Grał w unikalny sposób – laid-back z niesamowitym feelingiem. Objechaliśmy razem cały świat, zagraliśmy wiele wspaniałych koncertów, nagraliśmy świetne płyty. Będę za nim tęsknił przez resztę życia. Kocham Cię, Jamie.”