> > > Zmarł Joe Porcaro

W dniu wczorajszym zmarł Joe Porcaro – wybitny perkusista, perkusjonista i jeden z największych edukatorów w historii. Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Don Ellis, Stan Getz, Gladys Knight, Natalie Cole, Frank Sinatra, Nancy Sinatra, Sarah Vaughn. Wziął udział w nagraniu muzyki do wielu produkcji filmowych i telewizyjnych (m.in. Mission Impossible). Wykładał w Musicians Institute, a wraz z Ralphem Humphrey’em założył Percussion Institute of Technology w Hollywood oraz Los Angeles Music Academy (dzisiaj: Los Angeles College of Music) w Pasadenie w stanie California. Był ojcem trzech wybitnych muzyków: Jeffa, Mike’a i Steve’a Porcaro, znanych choćby z zespołu TOTO.

W oświadczeniu zamieszczonym na profilu FB Steve’a Porcaro czytamy:

Rodzina Porcaro ze złamanym sercem ogłasza odejście naszego ukochanego Patriarchy, Joe Porcaro. Otoczony przez swoją żonę Eileen i najbliższych Joe odszedł spokojnie we śnie 6 lipca o godzinie 23.37.
Przez kilka najbliższych dni proszę o powstrzymanie się od kontaktowania się z nami. Biorąc pod uwagę ogromną liczbę osób, które Joe uważał za rodzinę i na których życie miał wpływ, odpowiedzieć właśnie teraz na wszystkie telefony i SMS-y byłoby praktycznie niemożliwe. Wiedzcie, że doceniamy Waszą miłość, myśli, przyjaźń i nie możemy się doczekać, aby celebrować jego wspaniałe życie z Wami wszystkimi.

Joe Porcaro miał 90 lat.