> > > Zmarł Ron Vater, miał 63 lata

Kolejna wielka strata na początku 2020 roku dla świata bębnów! Zmarł Ron Vater, miał 63 lata. Wiadomość wypłynęła na kontach społecznościowych firmy Vater.

„Życie Rona Vatera poświęcone było w perkusji i pałeczkach perkusyjnych. Spędził wiele dni młodości w sklepie swojego dziadka, legendarnym bostońskim sklepie z bębnami Jacka. Jack Adams (ojciec Joan Vater) przyprowadził Rona i jego brata Alana razem z nim, aby zobaczyć koncerty jego przyjaciół: w tym Buddy Rich, Louie Bellson, Elvin Jones i wiele innych.

Ron i Alanem pomagali prowadzić sklep wraz z ojcem, zmarłym Clarence’em „Clarry” Vaterem. To właśnie podczas pracy w tym sklepie firma Vater została stworzona. W tym czasie wystąpił problem z zaopatrzeniem w od znanego producenta, a Ron i Alan wzięli to na siebie.

W połowie lat osiemdziesiątych bracia Vater zaczęli produkować pałki na pełen etat. Wkrótce współpracowali z wiodącymi markami w branży, produkując pałki dla Pearla, Tamy, niezliczonych sklepów z perkusjami w USA i tak dalej. W tym czasie sam Vic Firth poprosił rodzinę Vaterów o wyprodukowanie pałeczek hikorowych dla własnej marki. Ron i Alan ściśle współpracowali z Vicem obok siebie, w ich fabryce, projektując wiele modeli Vic Firth, które nadal istnieją na rynku. Doprowadziło to do zaprojektowania i produkcji pałek Zildjian i wielu innych marek, aż do wprowadzenia właściwej marki Vater w 1991 roku. Podczas gdy rodzina kontynuowała produkcję dla innych.

Ron Vater codziennie nadzorował przebieg prac w fabryce. Miał rozwiązywać problemy, konserwować, konfigurować i obsługiwać maszyny, a jednocześnie uczyć innych pracowników, w tym współpracować z synem Dantem. Ron ostrzył noże do tokarek, miał kontrolę nad procesem produkcji. Jednocześnie otaczali go pracownicy Vatera, z których wielu jest w firmie od dziesięcioleci.

Ron kochał Vater Percussion. Kochał swoją żonę, Susan. Kochał ich chłopców, Erica i Dante Vatera. Uwielbiał samochody, wędkarstwo, spędzanie czasu z przyjaciółmi i wieloma artystami Vater, którzy przez te lata stali się częścią jego dalszej rodziny. Uwielbiał, że pałki Vater Percussion są używane na całym świecie przez pasjonatów muzyki.

Wszyscy, którzy go znali będą za nim tęsknić. Jego pasją i zaangażowaniem w produkcję najlepszych pałek na świecie była marka Vater, wielu oddanych pracowników Vater Percussion oraz wszyscy, którzy tworzą muzykę i wyrażają swoją perkusyjną pasję dzięki produktom Vater”.