> > > Zmarł Ronnie Tutt – perkusista Elvisa Presley’a

Ronnie Tutt, perkusista sesyjny, najbardziej znany jako oryginalny członek TCB Band Elvisa Presley’a, zmarł 16 października w wieku 83 lat.

Firma Elvis Presley Enterprises ogłosiła śmierć Tutta na stronie Graceland: „Wszyscy w Elvis Presley Enterprises byliśmy głęboko zasmuceni, gdy dowiedzieliśmy się o śmierci Ronniego Tutta. Oprócz tego, że był legendarnym perkusistą, był dobrym przyjacielem wielu z nas tutaj w Graceland.” Przyczyna śmierci nie została jeszcze podana.

Perkusista urodził się 12 marca 1938 w Dallas w Teksasie. Dołączył do słynnego zespołu TCB Presleya (skrót od „Takin’ Care of Business”) po powrocie supergwiazdy na scenę w 1968 roku, a Tutt był perkusistą podczas pierwszego występu Elvisa w Las Vegas w 1969 roku oraz kolejnych tzw. rezydencji tamże. Tutt pozostał z grupą aż do śmierci Presleya w 1977 roku.

W latach 70. Ron Tutt stał się rozchwytywanym perkusistą koncertowym i sesyjnym. Do jego najbardziej znaczących osiągnięć należy współpraca takimi wykonawcami jak: Jerry Garcia Band, Billy Joel (w tym album “The Piano Man” z 1973 roku), Lindsay Buckingham i Stevie Nicks, Neil Diamond, Gram Parsons, Elvis Costello oraz Johnny Cash.

W wywiadzie dla pisma Rolling Stone kilka lat temu, Tutt porównał pracę z Elvisem i Jerrym Garcią: „Zawsze miałem z tego ubaw, bo jednego wieczora byłem w Vegas, grając w błyszczącym smokingu z cekinami, a następnego występowałem Garcią wytartym t-shircie i dżinsach. Ze społecznego punktu widzenia były to naprawdę dwie różne bajki.”

Poniżej możecie obejrzeć wywiad, jaki z Artystą przeprowadził Dom Famularo w ramach swojego Sessions Panel: