> > > Zmiany personalne w Paiste Sound Development

Nowy rozdział w historii fundamentalnego działu firmy Paiste

Od wielu lat na świetną jakością talerzy Paiste czuwa dział zwany Paiste Sound Development. Ludzie Ci odpowiedzialni są nie tylko za kontrolowanie nieskazitelności dźwięku, ale również za wprowadzanie w życie nowych pomysłów i przyjmowanie uwag oraz sugestii od artystów marki.

Paiste Sound Development

Powstanie działu Sound Development datuje się na lata 60-te ubiegłego wieku. Wtedy to Robert Paiste wraz ze świetnym szwajcarskim perkusistą i perkusjonistą, PierreFavre rozpoczęli dokumentowanie i porządkowanie procedury powstawania talerzy Paiste. W latach 70-tych Pierre’a zastąpił Fredy Studer, pochodzący również ze Szwajcarii perkusista o międzynarodowym rozgłosie. Fredy spędził w rodzinie Paiste ponad 40 lat. W tym czasie powstały takie serie talerzy Paiste jak Traditionals, Signature, czy Dark Energy. W roku 1999 do zespołu dołączył Kaspar Rast, pochodzący z rodziny lutników muzyk, który oprócz świetnego fachu w rękach otrzymał także gruntowne wykształcenie muzyczne jako perkusista. Najnowszym członkiem ekipy Sound Development jest Arno Troxler, perkusista, który ukończył uniwersytet w Lucernie, oraz był dyrektorem festiwalu jazzowego w Willsau. Oprócz grania na perkusji zajmuje się też renowacją vintage’owych zestawów.

W ubiegłym roku współpraca Fredy’ego Studera z firmą Paiste w roli testera jakości dobiegła końca. Od niedawna w zreformowanym składzie Paiste Sound Development znajdują się: Kaspar Rast, Arno Troxler, Stefan Odermatt i CEO firmy- Erik Paiste. Życzymy całemu zespołowi wielu sukcesów i głów pełnych pomysłów!

http://www.paiste.com/

Share