> > > Adam Marszałkowski wywiad dla BeatIt, cz. 2

Adam Marszałowski (Coma) w wywiadzie dla BeatIt

Podczas zakończonej sporym sukcesem imprezy Meinl Drum Festival 2016 Adam Marszałkowski świetnie zaprezentował się z kolegami ze stajni Meinl/Tama – Dariuszem “Daray’em” Brzozowskim i Tomkiem Torresem. Występ “Trzech Muszkieterów” okazał się sensacją festiwalu. Po wywiadzie podsumowującym tamten występ (możecie go obejrzeć w osobnym materiale) umówiliśmy się z Marszałkiem na od dawna odkładaną realizację występu tego perkusisty z macierzystym zespołem Coma i rozmowę na temat wszystkich okoliczności związanych z procesem powstawania nowej płyty grupy, zatytułowanej “2005 YU55“.

8 grudnia 2016 r. ekipa BeatIt stawiła się w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich. I bardzo dobrze się stało, bo zarejestrowaliśmy tam bardzo udany występ, którego fragmenty już wkrótce zobaczycie i usłyszycie na naszym portalu. Teraz jednak skupmy się na wywiadzie z naszym gościem, który przede wszystkim dotyczył nowej płyty grupy Coma. Ponieważ Adam opowiadał nam już wcześniej w prywatnej rozmowie o nowym i niecodziennym dla zespołu sposobie pracy nad tym albumem, byliśmy bardzo ciekawi, jak wszystko to wyglądało z punktu widzenia perkusisty i w jaki sposób wpłynęło na jego podejście do gry, aranżacji własnych partii, doboru gratów i proces nagrywania.

Zapewne różowo-lawendowe okoliczności przyrody (które każdy muzyk występujący w Hali nr 2 MTP zastaje w znajdujących się tam garderobach,) wpłynęły dodatkowo korzystnie na rozmowność i dobry nastrój Marszałka (choć tych cech nigdy mu nie brakuje), bo rozmowa nakreśliła naszym zdaniem dość szczegółowy obraz okoliczności tworzenia i nagrywania albumu “2005 YU55“.

Adam Marszałkowski, Coma, Meinl, Tama

W drugim odcinku wywiadu Adam “Marszałek” Marszałkowski opowiada o sprzęcie użytym do nagrania najnowszej płyty grupy Coma, a więc blachach MEINL Byzance (jednak tym razem były to inne modele niż dotychczas), zestawie perkusyjnym (sprawdźcie która to Tama), werblach (niekoniecznie najdroższych) i hi hacie (również budżetowym). Rozmawiamy także o gratach wykorzystywanych podczas koncertów. W tym przypadku pojawia się o wiele więcej elektroniki i peryferiów (firmy Roland), do tego akustyczne bębny i werble (oczywiście Tama) i blachy Meinl Byznace (jak inaczej?). Na koniec tej części nasz gość wyjaśnia dlaczego w studio użył innych naciągów niż podczas trasy.

Specjalnie dla Was! Adam Marszałkowski i druga część wywiadu poświęconego najnowszemu albumowi zespołu Coma, zatytułowanemu “2005 YU55“. Życzymy miłego odbioru!