> > > Aquiles Priester i jego nowy zestaw Mapex

14 lutego 2022 firma Mapex i jej endorser Aquiles Priester przedstawili nowy, bardzo rozbudowany zestaw perkusyjny Saturn Evolution.

Artysta nazywa ten zestaw mianem “THE GIGANTIC PSYCHOCTOPUS DRUM KIT”, co w wolnym tłumaczeniu możemy nazwać zestawem perkusyjnym à la gigantyczna psychośmiornica.

Niestety Aquiles Priester i Mapex nie podają dokładnych rozmiarów poszczególnych bębnów, ale możemy przyjrzeć się dokładnie zdjęciom autorstwa @alexsolcaphotography.

Zestawy Saturn Evolution posiadają unikalny system zawieszenia, zamontowany pod linią lugów. Producent zapewnia, że takie rozwiązanie przyczynia się do uwalniania pełnego rezonansu korpusu bębna i pozwala instrumentowi śpiewać otwartym, czystym tonem.

Pokrętło regulacyjne działa jak wbudowany korektor, którym możemy tłumić dźwięk i mieć kontrolę nad długością rezonansu.

Producent do dyspozycji oddaje nam bębny wykonane hybrydowo z brzozy i orzecha, klonu i orzecha oraz samego orzecha.

Do dyspozycji mamy wiele rozmiarów i kolorów wykończeń.

Mapex to jedna z najmłodszych i najszybciej rozwijających się firm perkusyjnych na świecie. Marka powstała w 1989 roku i jest powiązana z tajwańską firmą KHS Musical Instrument Company. Instrumenty muzyczne są produkowane w Chinach. Na przestrzeni ponad 30 lat firma zbudowała solidną reputację w branży dzięki znakomitym zestawom perkusyjnym, perkusjonaliom, akcesoriom oraz świetnym werblom i osprzętowi. Producent wyróżnia się odważnymi wykończeniami swoich instrumentów. Mapex stara się oferować swój produkt w cenie znacznie poniżej konkurencyjnych marek, a w świadomości klientów otrzymał bardzo pozytywne recenzje oparte na stosunku jakości do ceny. Mapex to już marka sama w sobie, a kilka modeli bębnów akustycznych osiągneło legendarny status (np. Mapex Tornado jako instrument startowy czy Mapex Saturn, a zwłaszcza Black Panther).

Marce Mapex udało się zgromadzić w swojej stajni wielu legendarnych muzyków. Do najbardziej znanych endorserów firmy należą: Chris Adler (Lamb of God), Tony Coleman (BB King), Dom Famularo (edukator), Claus Hessler (edukator), Rashid Williams (John Legend) oraz oczywiście Russ Miller. Ci najlepsi instrumentaliści pokazują, że instrumenty tego producenta są bardzo wszechstronne, a perkusje takie jak Saturn czy Black Panther to w 100% profesjonalne bębny akustyczne.

Modele linii Mapex są następujące (począwszy od instrumentu dla początkujących): Mapex Tornado (jest to tani i kompletny bęben dla początkujących), a następnie przechodzimy do głośniejszych zestawów, takich jak Mapex Storm i Mapex Mars. Półprofesjonalny zestaw wykonany z drewna klonowego nosi nazwę Mapex Armory, natomiast najbardziej popularnym i profesjonalnym zestawem akustycznym jest Mapex Saturn V, obecnie w sprzedaży w najnowszej piątej generacji. Sztandarowym instrumentem jest model Mapex Black Panther, który podobnie jak werble z tej samej serii jest naszym zdaniem znakomity.

Podobny sukces firma odniosła ze swoją linią statywów premium o nazwie FALCON, która ma wszystkie cechy profesjonalnego sprzętu, a potrafi kosztować nawet o 30% mniej od konkurencji. Firma była jedną z pierwszych, która udostępniła instrument z chromowanym lub czarnym osprzętem, a także z wyborem wersji z pojedynczą lub podwójną stopą.

Aquiles Priester (ur. 25 czerwca 1971 w Otjo, RPA) to brazylijski perkusista znany przede wszystkim z wieloletnich występów z brazylijskim progresywnym metalowym zespołem Hangar, którego jest członkiem od 1997 roku. Był także członkiem grupy Angra w latach 2001-2008.

Od 2006 roku gra w grupie Frekeys. W 2011 roku nie przeszedł przesłuchania na perkusistę amerykańskiego zespołu z kręgu progresywnego metalu Dream Theater. Jednak od 2013 roku jest członkiem zespołów Midas Fate i Noturnall. Pod koniec 2014 roku Priester dołączył do niemieckiego zespołu Primal Fear, a od 2017 r. koncertuje w szeregach amerykańskiej grupy W.A.S.P.

Aquiles Priester współpracował także z Paulem Di’Anno – byłym wokalistą Iron Maiden. Od 2011 roku jest członkiem zespołu koncertowego amerykańskiego wirtuoza gitary Tony’ego MacAlpine’a.

Artysta jest endorserem instrumentów i sprzętu muzycznego takich firm jak: Latin Percussion, Mapex, Roland, AKG, Boss, UBS, Paiste, Evans, Pro-Mark i Gibraltar Hardware.

Więcej zdjęć można zobaczyć na oficjalnej stronie artysty: https://aquilespriester.com/site/eng-index/
Zobacz także:
Craig Blundell prezentuje swój zestaw perkusyjny Mapex: