> > > Beatit na warsztatach perkusyjnych we Wrocławiu

Dnia 29.02.2020 odbędzie się cykliczna impreza Dzień z bębniarzem #3 organizowana przez “TONY—podstawy dźwięków“.

Dzień z bębniarzem to specjalne, całodniowe warsztaty, dedykowane wybranej postaci polskiej sceny muzycznej. Trzecia edycja będzie prowadzona przez Zbigniewa Lewandowskiego.

Zbigniew “Levandek” Lewandowski – Legenda polskiej perkusji i dydaktyki muzycznej, artysta aktywny od końca lat 60.! Stylistycznie wszechstronny, ale szczególnie zakorzeniony w nurtach: jazz, fusion, funk, latino oraz blues, umiejętnie wykorzystuje wypracowaną przez lata technikę i osobiste brzmienie w kreowaniu muzycznej rzeczywistości. Zbyszek rytmem posługuje się niczym Jerzy Bralczyk językiem – niesamowicie świadomie wybierając pasujące zwroty do tworzenia przekonujących w odbiorze, misternie rzeźbionych struktur rytmicznych.
Debiutował w zespole jazzu tradycyjnego „Sami Swoi”, później w Big Bandzie Wrocław. W latach 73 – 76 napędzał sekcje rytmiczne wrocławskich super grup, „Spisek Sześciu” (I- nagroda na Jazzie nad Odrą-1974) oraz ”Crash” ( I- nagroda na festiwalu jazzowym w San Sebastian -1977).
Zakładał i występował w pierwszym składzie super grupy lat 80 – tych „String Connection”. W 1982 roku debiutuje jako band leader prezentując swój jazzowy septet, na festiwalu „Jazz nad Odrą”. W latach 90. tworzył kultowe „Three Generations Trio” wspólnie z Markiem Raduli i Wojtkiem Pilichowskim. Brał udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt, w tym 12 autorskich. Jest wykładowcą Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej i najważniejszych warsztatów muzycznych w Polsce. m.in. Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach i Blues nad Bobrem w Bolesławcu. Ma w swoim dorobku wiele przykładów muzyki teatralnej i filmowej, a także wiele prestiżowych nagród, w tym został odznaczony brązowym medalem : Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

W programie zajęć, oprócz spotkania i warsztatów perkusyjnych z tym wybitnym wykładowcą, zrealizujemy także warsztaty grania w sekcji rytmicznej oraz jam session, nie zabraknie również czasu na indywidualne ćwiczenia perkusyjne oraz z sekcją rytmiczną, pod okiem naszej czujnej tonowej kadry. Dodatkową atrakcją wydarzenia będzie także obecność ekipy BeatIt.TV i ich czołowego przedstawiciela, Maćka Głuchowskiego. To grupa pasjonatów wszelkich form rytmicznych i perkusyjnych, którzy nie tylko będą współuczestniczyć w wydarzeniu tworząc z niego relację, ale także zaangażują we współprowadzenie spotkania ze Zbyszkiem, a Maciek poprowadzi dodatkowo swój specjalny warsztat, o którym możecie więcej przeczytać poniżej:

Tematyka warsztatu Maćka to “Jak wypromować siebie i zarabiać grając na perkusji”. Oprócz tego zaprezentuje także ciekawy produkt – “Hingestix – pałki, które ustawią Tobie chwyt.”

Kiedy? 29.02.2019
Gdzie? TONY plac Orląt Lwowskich 20c, 53-605 Wrocław
Koszt uczestnictwa? 150zł

ZAPRASZAMY!

Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest uprzednie zgłoszenie swojego uczestnictwa w prywatnej wiadomości (fb) lub mailowo pod adresem info@tony.com.pl oraz zrealizowanie przelewu w terminie do 3 dni roboczych od zgłoszenia.

ŚPIESZCIE SIĘ – LIMIT MIEJSC – 20!

Dane do przelewu:
Akademia Rocka Mateusz Biegaj
nr konta: 22 2490 0005 0000 4000 8241 5210
Tytuł przelewu “Warsztaty ze Zbigniewem Lewandowskim”
i ewentualne imię i nazwisko, jeżeli robicie przelew nie ze swojego
konta / na inną osobę.

Link do wydarzenia na FB https://www.facebook.com/events/189593262285715/

W imieniu organizatora i własnym serdecznie zapraszamy!