> > > BeatIt testuje: werbel Natal Arcadia Transparent Red 14×8

Niedawno otrzymaliśmy kolejną dużą przesyłkę od świetnego sklepu perkusyjnego, jakim bez wątpienia jest gdyński DrumStore. W środku znajdowało się kilka naprawdę ciekawych rzeczy. Oczywiście przetestowaliśmy je wnikliwie, a wynikami testów będziemy dzielić się z Wami na bieżąco. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam wrażenia z testowania pięknego, akrylowego werbla Natal Arcadia Transparent Red 14×8!

Opakowanie i wygląd

Werbel przyjechał do nas w kartonie z dużym logo firmy. W środku standardowe styropianowe zabezpieczenia i  dodatkowa kartonowa płytka chroniąca górny naciąg. Po wyjęciu bębna z pudełka naszym oczom ukazał się piękny, czerwony i przeźroczysty instrument. Błyszczący, chromowany hardware kontrastował z intensywną czerwienią akrylu, co dawało naprawdę ciekawy efekt!

Produkt

Werbel ten jest typowym rockowym narzędziem zagłady. Jest czerwony, głęboki i niesamowicie głośny, w ten rockowy, przyjemny sposób. Jego wymiary to 14×8 cali, grubość jednolitego, bezszwowego korpusu to 6 mm. Wyposażony jest w lugi typu “sun logo”, które  dodają całości uroku. Maszynka działa bez zarzutów, z łatwością dodamy lub odejmiemy bębnowi “sprężyny”. Werbel posiada naciągi Evans 360 jako membrana uderzana i rezonująca. Pod spodem znajdziemy również sprężyny firmy Natal. Bardzo przyjemnie gra się rimshotem. Czuć wtedy rockową moc i potęgę głębokości instrumentu. Wszelkie duszki i tremola wybrzmiewają równie sympatycznie. To bęben do zadań specjalnych w gatunkach zdecydowanie cięższych!

Przebieg testu

Werbel testowaliśmy w naszym pomieszczeniu, które możecie kojarzyć z naszych najnowszych produkcji. Jest ono zaadaptowane akustycznie tak, aby wszystko brzmiało najlepiej jak tylko się da. Instrument nastroiliśmy do dźwięku F (góra 240 Hz, 359 Hz), i obdarzyliśmy go sporą dawką paradiddli i werblówek. Jak już pisaliśmy wcześniej – wyszło fantastycznie! Oczywiście było głośno i donośnie, jak na rockowe wiadro przystało! Jeszcze lepiej wypadł po ograniu go z zestawem (Sonor Ascent), gdzie głębokie i pełne bukowe tomy i stopka idealnie dopełniały akrylową kanonadę. Lubicie klimaty Black Sabbath albo Led Zeppelin? Nastrójcie bęben dość nisko i poluzujcie nieco sprężyny, efekt Was powali!

Podsumowanie

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni sklepowi Drum Store za przesłanie nam tego werbla do testów. Jako fani szeroko pojętego rocka mogliśmy przekonać się, iż można mieć świetnie brzmiący i świetnie wyglądający instrument za naprawdę rozsądną cenę. Nie chcemy jednak skazywać go na służbę tylko jednej muzyce! Łatwość, z którą stroi się ten werbel pozwoli mu zaistnieć w zupełnie odmiennych stylistykach. Bęben jest głośny, dobrze wykonany i łatwo się go stroi. Czego chcieć więcej?

http://drumstore.pl/

Share

Nasza ocena: 5/5