> > > Biblioteka sampli firmy Dust Palace

Firma Dust Palace wypuszcza na rynek swoją pierwszą bibliotekę sampli pod nazwą Spring, Echo, Distort (DP001). Stworzona przez perkusistę i dyrektora muzycznego Joe Clegga, ta profesjonalna kolekcja brzmień została zaprojektowana z myślą o występach na żywo.

Joe Clegg – założyciel Dust Palace – jest znany ze swojej współpracy m.in. z Ellie Goulding, Mumford & Sons, czy Clean Bandits. Posiada on także ogromne doświadczenie w opracowywaniu koncepcji występów halowych na całym świecie dla wielu uznanych artystów poprzez swoją firmę Artclub Live. Ta wiedza umożliwiła mu wypracowanie własnego podejścia do wykorzystania technologii, oprogramowania i automatyki samplingu w środowisku koncertowym. Aby stworzyć dodatkowe, darmowe loopy perkusyjne i presety Clegg zaprosił do współpracy następujących perkusistów: Adam Marcello (Katy Perry), Andrew Marshall (Billie Eilish) oraz Gunnar Olsen (Bruce Springsteen).

Spring, Echo, Distort (DP001) opiera się na trzech klasycznych maszynach perkusyjnych, których brzmienia przepuszczono przez sześć analogowych modułów efektowych, dzięki czemu stworzono ponad 1200 próbek. Posiada również 1080 loopów stworzonych przez @adam.marcello, @marshalldrums, @gunbuns oraz presety do @ableton Live 10. Ta biblioteka sampli jest dostępna tylko za pośrednictwem strony Dust-Palace.com i oferuje oryginalne brzmienia dla beatmakerów i producentów w każdym gatunku muzycznym.

Spring, Echo, Distort wykorzystuje szeroką gamę analogowych pogłosów sprężynowych i taśmowych, a także przesterów, aby nadać nowy wymiar utworom – tak w studio, jak i na żywo. Każdy komponent efektowy został uchwycony na kilku etapach: input gain, analogowe moduły efektowe i powrót do Abletona przez przedwzmacniacze Neve 1073. Ta biblioteka sampli i loopów jest kompatybilna z każdym DAWem, a presety są dostępne wyłącznie na Ableton Live 10 Intro, Standard i Suite. Całość kosztuje 49 funtów.

Dostępna jest również darmowa paczka KIK/SNR (DP000). Zwiera ona 52 jednobrzmieniowe próbki nagrane przy użyciu bębnów basowych z lat 60. i werbli z lat 70, które zostały przetworzone przez dwanaście analogowych efektów ulubionych przez twórców bilioteki. DP000 można ściągnąć tutaj.

Kolejne paczki pojawią się wkrótce. DP002-808 i DP003-CR78 wykorzystują maszyny perkusyjne Roland 808 i CR78 samplowane z wykorzystaniem pogłosu sprężynowego, taśmowego i przesteru. Zawierają 384 sample, 60 loopy i presety na Ableton Live 10. Również w trakcie tworzenia jest paczka DP004-ELKA, która wykorzystuje maszynę perkusyjną z lat 80. – Elka Drumstar 80.

Więcej informacji pod adresem: dust-palace.com

Kontakt z mediami: Kim Phillips, info@armarketing.co.uk

Kontakt bezpośrednio do Dust Palace: joe@dust-palace.com

Zapowiedź wideo: