> > > Chad Smith odchodzi z rodziny Sabian

Firma Sabian ogłosiła rozstanie Chada Smitha z tą marką.

Na jej profilu FB czytamy:

Rodzina SABIAN wyraża podziękowanie i wdzięczność dla Chada Smitha za to, że w ciągu ostatnich 35 lat wprowadzał brzmienie naszych talerzy pod strzechy. Nieczęsto spotyka się osobę z tak ogromną pasją oraz talentem, z którą tak wielu z Was odczuwa więź. Chociaż Chad podjął decyzję o tym, aby szukać swego brzmienia we współpracy z innym producentem talerzy, na zawsze pozostanie częścią naszej rodziny.

W liście napisanym odręcznie przez muzyka czytamy:

Panie i Panowie. Cóż… Po 35 latach grania na blachach Sabian podjąłem decyzję o tym, aby pójść inną drogą. Wszyscy, którzy przez ten czas z ramienia Sabiana ze mną współpracowali dali mi niesamowite wsparcie na każdym etapie mojej kariery jako perkusisty. Cieszy mnie przyjaźń, pomoc i talerze, jakie mi zaoferowali. Dziękuję im wszystkim z głębi serca za to, że zaryzykowali i przyjęli do siebie młodego obszarpańca z Detroit wszystkie te lata temu. Jestem im na zawsze wdzięczny.

Dziś podano do publicznej wiadomości, że Chad Smith oficjalnie przechodzi do stajni Paiste. Będzie używał blach z serii 2002 oraz PST X. Konkretne informacje na temat konfiguracji zostaną ogłoszone jeszcze w tym miesiącu.  Na ostatnich zdjęciach z koncertów zespołu Red Hot Chili Peppers widoczne są instrumenty właśnie tej marki.

Zdjęcie: Erika Goldring