> > > Cindy Blackman Santana w rodzinie Vater

Firma Vater – lider w produkcji pałeczek perkusyjnych – poinformowała o nawiązaniu współpracy z legendarną perkusistką, jaką jest Cindy Blackman Santana.

Cindy od dziesięcioleci jest niekwestionowaną gwiazdą w przemyśle muzycznym. Oprócz pracy na scenie i w studiu ze swoimi własnymi grupami, koncertowała i nagrywała z takimi artystami jak Pharoah Sanders, Cassandra Wilson, Bill Laswell, Joss Stone, Joe Henderson, Buckethead, Don Pullen, Hugh Masakela i Angela Bofill. W latach 1992-2007 i ponownie w 2014 i 2015 roku była perkusistką w zespole Lenny’ego Kravitza, występując podczas wielu światowych tras koncertowych i nagrywając wiele  przebojów. W 2010 roku występowała w gwiazdorskim składzie, wykonując „Bitches Brew” – hołd dla przełomowego albumu Milesa Davisa. Występ miał miejsce podczas San Francisco Jazz Festival i NYC Winter JazzFest.

Wielu z Was wie, że Cindy Blackman stała się perkusistką zespołu Carlosa Santany i regularnie koncertuje w jego składzie. Spotkała się z Santaną kilka lat wcześniej na festiwalu w Europie, podczas trasy koncertowej z Kravitzem. Cindy po raz pierwszy grała z Santaną wiosną 2010 roku, kiedy perkusista Dennis Chambers opuścił zespół. Prąd na scenie wygenerował chemię poza nią – Carlos oświadczył się Cindy podczas koncertu w lipcu 2010 roku i pobrali się w grudniu tego samego roku.

Cindy realizuje również autorskie projekty i 18 września 2020 wyda 17-utworowy album „Give The Drummer Some”. Album podkreśla niesamowitą wszechstronność Cindy, zarówno za perkusją, jak i przed mikrofonem. Wystąpi na nim śmietanka gitarzystów – Carlos Santana w ośmiu utworach, John McLaughlin w dwóch, Vernon Reid (LIving Colour) w dwóch i Kirk Hammett (Metallica) w jednym.

Rozmawiając ostatnio z radio ABC News o płycie “Give The Drummer Some” Cindy powiedziała: “Chciałbym, żeby ten album obejmował wszystko: pop, funk, rock, jazz. Tworzę to wszystko i inspiruje mnie wykonywanie tej muzyki. Chcę, żeby ludzie też czuli inspirację podczas słuchania tego albumu.”

Przedsprzedaż „Give The Drummer Some” i dodatkowe informacje są dostępne na CindyBlackmanSantana.com

Cindy obecnie ściśle współpracuje z firmą Vater nad całkowicie nowymi pałkami, które idealnie dopasowują się do jej stylu gry, łącząc ją z instrumentem zarówno pod względem czucia, jak i brzmienia. Wkrótce więcej szczegółów na ten temat!

Oto kilka słów od Cidy na temat współpracy z Vater:

Jestem bardzo podekscytowana dołączeniem do drużyny Vater! Jakość, czucie, kontrola i brzmienie moich nowych pałek są niesamowite! Moje magiczne pałki będą świetnym narzędziem, które pomoże mi wykraczać poza granice! Nie mogę się doczekać współpracy z moją nową, fantastyczną rodziną Vater! Jestem szczęśliwa!