> > > Co słychać u Tomasza Łosowskiego?

Tomek Łosowski to artysta, którego nie trzeba przedstawiać środowisku perkusyjnemu w Polsce. Muzyk ten jest przede wszystkim wszechstronnym bębniarzam i kompozytorem, który w ciągu swojej kariery nagrał ponad 50 płyt, w tym autorskie, współpracował lub współpracuje m.in. z zespołem KOMBI, prowadzonym przez swojego ojca, SławomirŁosowskiego, a także z grupami Orange Trane, Quartado, Łosowski-Lemańczyk-Łukowski Acoustic Trio czy gdański Jazz Quartet. O niezliczonych sesjach nagraniowych dla innych artystów już nawet nie wspominamy.

Wraz z detektywistycznym odłamem naszej beatitowej redakcji wybadaliśmy, co słychać u Tomka, a ostatnimi czasy sporo się u niego dzieje. Zaobserwowaliśmy spory ruch na jego Instagramie, gdzie sukcesywnie wrzuca swoje nowe filmy. Spoglądając na grafik artysty widzimy sporo letnich koncertów z Kombi, które w tym roku świętuje pięćdziesięciolecie pracy artystycznej lidera i założyciela – Sławomira Łosowskiego.

Tomasz Łosowski udziela się też czynnie w projektach jazzowych. W tym roku ukażą się dwie nowe płyty: OrangeTrane / Eskaubei “Czym jest wolność”  i Quartado “2“). Gra również koncerty z własnym materiałem, pochodzącym z dwóch solowych płyt “Fusionland” i “CV Remastered“.

Ponadto już wkrótce na YouTube będzie można zobaczyć odcinki z warsztatami prowadzonymi przez Tomka w łódzkiej szkole Drumschool.

Tomek zaprasza Was też na warsztaty w Jaworkach, gdzie będziecie mogli popracować z nim w pierwszym tygodniu lipca.