> > > Cudze chwalicie, swego nie znacie – Tom Custom Drums

Oddajemy w Wasze ręce nowy cykl krótkich wywiadów z polskimi producentami oraz dystrybutorami instrumentów i akcesoriów perkusyjnych. Bardzo dobrze wiemy, że Polacy potrafią tworzyć wspaniałe instrumenty muzyczne. Przykładów jest wiele: od sławnych pianin Calisia, przez gitary Mayones, aż do obecnych perkusji Polmuz. Niektóre marki przetrwały aż do teraz, niektóre zostały wykupione, a też wiele z nich niestety nie przetrwało do obecnych czasów.

Podczas pierwszych polskich targów instrumentów perkusyjnych, które odbyły się 18.11.2024 roku w Grodzisku Mazowieckim (tutaj nasza relacja kliknij), udało nam się przeprowadzić krótkie wywiady z reprezentantami polskich producentów. Zamierzamy ten cykl rozwijać. Na pewno będziemy starać się dla Was testować te wspaniałe produkty, może zaprosić na dłuższą pogawędkę konstruktorów? Pożyjemy, zobaczymy.

Na pierwszy ogień idzie wywiad z przedstawicielem firmy Tom Custom Drums Tomaszem Zamorskim.

Firma Tom Custom Drums tworzy wyjątkowe instrumenty perkusyjne. Wykonane ręcznie z dbałością o każdy szczegół i co najważniejsze, z niepowtarzalnym dźwiękiem. To ciągłe dążenie do „idealnego” brzmienia jest pretekstem do tworzenia wyjątkowych instrumentów. Oprócz wyśmienitego brzmienia instrumenty te mają także walory estetyczne. Produkowane są z najwyższej jakości drewna, zarówno egzotycznego, jak i rodzimego. Jakość instrumentu Tom Custom jest nie tylko widoczna, ale i słyszalna.

Oferta firmy to:

  • Werbel i zestaw perkusyjny
    Do budowy instrumentów wykorzystywana jest metoda sklejkowa i klepkowa. Do każdego instrumentu dobiera się odpowiednie wykończenie: Olej, wosk, lakier lub fornir. Spersonalizowany dobór gatunków drewna stwarza nieograniczone możliwości
  • Obręcze perkusyjne
    Obręcze ze sklejki i wykonane z litego drewna oraz płaskie do haków Dostępne w dowolnym rozmiarze i każdym gatunku drewna.
  • Serwis perkusyjny
    Skracanie, równanie korpusów, odtwarzanie i poprawianie krawędzi, wklejanie pierścieni wzmacniających, fornirowanie, bejcowanie, olejowanie, woskowanie oraz lakierowanie w dowolnym kolorze.

 

Oto zapis naszej rozmowy i poniżej film:

Tom Custom Drums: Tomasz Zamorski z firmy Tom Custom.

Beatit: Co dzisiaj przywiozłeś ze sobą na targi?

Mam dzisiaj za sobą wyjątkowy zestaw z robinii akacjowej oraz 10 werbli klepkowych, sklejkowych, obręcze perkusyjne i kilka innych ciekawych rzeczy.

Beatit: Jakie są Twoje wrażenia z targów?

Moje wrażenia odnośnie polskich targów perkusyjnych są jak najbardziej pozytywne. Uważam, że jest to ciekawa inicjatywa, która powinna odbywać się częściej.