> > > Czy uniwersalny prezent pod choinkę istnieje?

Kiedy grudzień zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim święta Bożego Narodzenia, wielu z nas rozpoczyna gorączkowe poszukiwania prezentów dla bliskich. Zadanie nie zawsze jest proste, zwłaszcza jeśli chcemy obdarować osoby, z którymi widujemy się rzadko, nie znamy tak dobrze ich upodobań lub po prostu nie mamy pewności, jaki upominek sprawi im radość. Oto kilka propozycji uniwersalnych prezentów pod choinkę.

Palce lizać

Prezenty mogą być różne, związane z pasją, aktualną sytuacją osoby, którą chcemy obdarować, czy po prostu upominkiem, który wyjęty spod choinki wywoła uśmiech na twarzy. Świetnym pomysłem na gwiazdkowy prezent jest kosz z oryginalnymi przysmakami. Kompozycję ciekawych smaków możemy kupić w wielu miejscach w postaci gotowego produktu lub przygotować samodzielnie. W koszu mogą się znaleźć kawy, herbaty, miody, syropy owocowe, słodycze, aromatyczne przyprawy, egzotyczne sosy zamknięte w słoiku i wiele innych smakowitych drobiazgów.

Przysmaki, które znajdą się w takiej paczce, możemy skompletować dużo wcześniej. Jeśli urlop spędzamy ciekawym miejscu, słynącym z lokalnych wyrobów i oryginalnych smaków, warto przywieźć tego typu pamiątki, którymi w grudniu obdarujemy bliskich. Muszą to być jednak produkty z długim terminem przydatności do spożycia.

Kubek dla każdego

Kolejną propozycją na uniwersalny prezent jest kubek. Ten prozaiczny przedmiot to coś, co chyba przez każdego z nas jest używane przynajmniej kilka razy dziennie. Może mieć formę ceramicznego kubka, porcelanowej filiżanki czy ozdobnej szklanki z prawdziwego szkła. Jeśli osoba, którą chcemy obdarować, dużo podróżuje, możemy postawić na dobrej jakości kubek termiczny lub modny ostatnio kubek emaliowany.

Taki prezent można dodatkowo spersonalizować, wybierając odpowiedni motyw lub dedykację, wybierając kształt i wielkość. Można też wypełnić go cukierkami, dodać paczkę aromatycznej herbaty lub kawy i gustowny upominek gotowy. Proste rozwiązania sprawdzają się w różnych aspektach życia i choć podarowanie kubka może wydawać się mało pomysłowe, to wystarczy odrobina wysiłku, aby był to prezent wyjątkowy.

Prezent na cały rok

Jeśli brak nam pomysłów na prezenty dla najbliższych, świetnym wyborem będą oryginalne kalendarze na nowy rok. Niezliczona ilość wzorów, formatów i tematów przewodnich sprawia, że pięknie wydany kalendarz jesteśmy w stanie dopasować dla każdego członka rodziny. Możemy wybierać spośród kalendarzy ściennych z zachwycającymi fotografiami, reprodukcjami obrazów znanych malarzy, rysowników, kalendarzy z postaciami z filmów czy kreskówek i wielu, wielu innych dostępnych na rynku.

Kalendarze książkowe i terminarze, zwłaszcza pięknie oprawione lub ilustrowane, będą doskonałym upominkiem dla biznesmenów i osób, których dni wypełnione są wieloma zajęciami i spotkaniami. Jeśli nie mamy pewności, czy dana osoba korzysta z papierowych kalendarzy, możemy postawić na kalendarz kostkowy, który będzie oryginalną dekoracją biura, salonu lub sypialni.