> > > Daj się zainspirować: maszynka DW Hi-hat Drop Clutch

W ramach naszej serii filmów pod hasłem “Daj się zainspirować” przedstawiamy krótkie klipy pokazujące praktyczne zastosowanie nieoczywistych, nowych lub dotychczas mało znanych, efektowych instrumentów perkusyjnych, hardware’u oraz akcesoriów pochodzących od najrozmaitszych producentów (oraz własnej produkcji).

Dziś chcemy pokazać Wam świetne i przydatne urządzenie produkowane przez firmę DW. Mowa tu o maszynce do hi-hatu DW Hi-hat Drop ClutchPrzyda się ona wszystkim perkusistom, którzy potrzebują szybkiej zmiany siły docisku talerza, ale nie mają czasu na odkręcanie maszynki, podnoszenie jej, ponowne zakręcanie itp. itd. Jednym ruchem możemy zmienić ustawienie z zamkniętego na otwarty lub półotwarty. Przyda się to szczególnie bębniarzom grającym na “dwa kopyta”, kiedy podczas grania na podwójnej stopie będą chcieli grać na zamkniętym hi-hacie.

Maszynka jest bardzo solidna. Po przykręceniu jej do pręta nie ma większych szans na jej przypadkowe odkręcenie się. Grube filce zapewniają pewne utrzymanie talerza w prawidłowej pozycji. Cały mechanizm DW Hi-hat Drop Clutch znajduje się na górnej części urządzenia. Za pomocą małego uchwytu przesuwamy metalową część z rowkami, która obniża lub podwyższa górny talerz, i utrzymuje go w tej pozycji. Jest to system opatentowany przez firmę DW. Musimy przyznać, że w akcji sprawdza się bardzo dobrze. Nasz krótki test możecie obejrzeć w filmiku zamieszczonym do artykułu. Zapraszamy do oglądania!

Maszynkę DW Hi-hat Drop Clutch możecie nabyć m.in. w sklepie perkusyjnym Avant Drum Shop. Jej cena to ok. 129 zł.

http://www.dwdrums.com/

Share