> > > Dariusz Kaliszuk zaprasza – pierwszy otwarty konkurs werblowy

W imieniu portalu perkusyjnego BeatIt, nowej platformy edukacyjnej EduDrum  i swoim własnym zapraszam Cię do wzięcia udziału w 1 edycji Otwartego Konkursu Werblowego.

Jak już zapewne wiesz posiadanie techniki werblowej jest jednym z podstawowych czynników, który w znaczący sposób definiuje Twoje możliwości ekspresji na scenie i w studio. Jest początkiem Twojej przygody z muzyką. Na niej postawisz cały fundament swojego dalszego rozwoju. Jeśli na tym etapie popełnisz błąd, będzie się on za Tobą ciągnął bezlitośnie jak wirus. Niejeden z nas pamięta dziesiątki godzin spędzone za instrumentem i zniechęcenie z powodu braku widocznych czy spodziewanych rezultatów. 

Sekret tkwi w tym, by od samego początku zabrać się do zagadnień związanych z techniką w należyty, świadomy i kompleksowy sposób. Zważywszy na dzisiejsze okoliczności obowiązkowego odosobnienia warto jest wykorzystać ten czas właśnie na gruntowny przegląd techniczny, tym bardziej, że jest to doskonały moment na nadrobienie wszelkich zaległości. Warto go poświęcić samemu sobie, tym bardziej, że nie ma tu drogi na skróty. Jeżeli przeoczysz czy zaniedbasz któryś z etapów pracy nad swoim warsztatem, zemści się to prędzej czy później. Powiedzmy to sobie szczerze – prędzej niż myślisz.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie ?

Każde wystąpienie, każdy udostępniony film z naszymi dokonaniami często łączy się z pokonaniem pewnej bariery strachu, może nawet wątpliwościami czy to już ten etap by się nimi dzielić? Czasem wręcz nie wiemy jak się do pewnych rzeczy zabrać. Jedni z Was mają swoich nauczycieli, chodzą do szkoły, dla innych uniwersytetem jest YT, a fora perkusyjne pełne są komentarzy i porad. Niestety, wiele z nich nie ma nic wspólnego z fachową wiedza dotyczącą jak, co i kiedy ćwiczyć. 

Kolejną istotnym zagadnieniem jest również fakt, by w ogóle usłyszał o nas świat, niezależnie czy jesteśmy uczniami czy pracujemy sami, sprawne poruszanie się  w przestrzeni publicznej, internecie i szeroko pojmowanych mediach społecznościowych. Bez tego ani rusz. No i taki konkurs nadaje się do tego znakomicie. Formuła tego konkursu na pewno pomoże przełamać Ci wiele barier. 

O co tak naprawdę chodzi ?

Na stronie portalu Beatit w stosownej zakładce znajdziesz aplikację konkursową.  Procedura jest prosta, z łatwością dasz Sobie radę. TUTAJ LINK DO APLIKACJI: https://konkurs.beatit.tv/?id=18

Do wykonania jest etiuda werblowa z podkładem audio. Musisz nagrać jej wykonanie na video i wysłać do nas mailem.

Mamy świadomość, że nie każdy pod ręką dysponuje profesjonalnym sprzętem do rejestracji obrazu i dźwięku. Niektórzy mieszkają w domu i mają swoją własną pracownię do ćwiczenia, inni mają za ścianą sąsiadów. Niczym się nie martw, sprawdziliśmy właściwie wszystkie opcje. Możesz nagrać obraz i dźwięk telefonem, w zupełności nam to wystarczy. Jeśli masz już doświadczenie w pracy studyjnej, udostępniałeś już swoje nagrania w sieci, to wszystko jest jasne. Będziesz wiedział co robić. Polecam serdecznie zaglądać od czasu do czasu na beatIt.tv, gdzie wrzucimy kilka filmików, które pomogą Ci wybrnąć z każdego technologicznego kłopotu. 

Co zyskujesz ? 

Przede wszystkim kolejną okazję do poćwiczenia i doskonalenia Twojej techniki. Niełatwo jest się zmobilizować do ćwiczenia i doskonale to wszyscy wiemy. Ale jeśli nie zrobisz tego teraz, to sam sobie musisz odpowiedzieć na pytanie kiedy ? Mogę Cię zapewnić, że trzy miesiące naprawdę sensownego ćwiczenia na werblu przenosi Cię jako perkusistę na inną Planetę. Background audio, który nie pozwoli Ci na zachwianie tempa nawet na moment, jest dodatkowym i kolejnym wspaniałym narzędziem do pracy nad tempem czy koncentracją. 

Najważniejszą rzeczą jest jednak fakt, że możesz dowiedzieć się, w którym miejscu znajdujesz się dziś. Dostaniesz precyzyjną diagnozę gdzie znajdują się Twoje słabsze strony i na co powinieneś skierować uwagę ćwicząc. Gdybyśmy porównali to do Twojej pierwszej wizyty na siłowni czy fitness clubie z pewnością osobisty trener przedstawi Ci precyzyjny plan.
W zależności jaki określisz kierunek Twojego rozwoju dostaniesz zestaw konkretnych ćwiczeń, ich zakres, plan cotygodniowego działania itp. To, że musisz najzwyczajniej
w świecie ćwiczyć wiadomo, jest to sprawa oczywista. Ale też niezbędnym jest wiedzieć jak. Stąd też podział na grupy konkursowe w/g stopnia zaawansowania. Dlatego wybierz sobie odpowiednią etiudę tak byś miał nad czym pracować. 

Koszty…….

Zdecydowałem o konieczności zakupu nut. Dzisiaj autorem materiałów muzycznych jestem ja, jutro być może będziesz nim Ty. Jutro być może wydasz swoją szkołę na wideo, nagrasz CD. Myślę, że nie ma tu czego tłumaczyć. Jedyne, co chciałbym Ci powiedzieć, to to, że zawsze, ale to zawsze, inwestujesz tylko i wyłącznie w siebie. Nie mówiąc oczywiście
o możliwości zdobycia cennej nagrody. 

Mam nadzieję, że pomysł konkursu okaże się być świetną okazją do wymiany doświadczeń, cennych uwag, spostrzeżeń, a w konsekwencji do dalszych spotkań. Wszyscy – czego jestem  pewien na tym skorzystamy.

Na koniec chciałbym przedstawić Jury:

  1. Maciej Głuchowski – portal perkusyjny Beatit, Candida
  2. dr Mariusz Mocarski – UMFC Warszawa/filia w Białystoku, specjalista Roland V-Drums, Krzysztof Kiljański, Sylwia Grzeszczak.
  3. Tomasz Torres – Afromental, U. Dudziak. Jose Torres Havana Dream, Sł. Uniatowski
  4. Michał Maliński – Grubson, K. Nosowska
  5. dr hab. Dariusz Kaliszuk –  AM Wrocław, Teatr Muzyczny Capitol, portal dkmusic.pl

Jesteśmy w kontakcie, oglądajcie nas na beatit.tv 

Dariusz Kaliszuk  EduDrum Team