> > > Dave Grohl na temat relacji wewnątrz zespołu Nirvana

W ramach kampanii promocyjnej najnowszej płyty zespołu Foo Fighters, zatytułowanej Medicine At Midnight“, Dave Grohl odbywa coś, co można określić jako swego rodzaju “online press tour”. W wywiadzie udzielonym The Big Issue wokalista, kompozytor i multi-instrumentalista otworzył się także na temat kruchych relacji wewnątrz zespołu Nirvana przyznając, że było kilka trudnych momentów:

Od lewej: Dave Grohl, Kurt Cobain, Krist Novoselic. Źródło zdjęcia: rockradio.tuba.pl

Oczywiście, że się kochaliśmy. Byliśmy przyjaciółmi. Ale wiesz, w Nirvanie był pewien rodzaj dysfunkcjonalności, której nie ma zespół taki jak Foo Fighters. Musisz także zdać sobie sprawę, że od mojego dołączenia do Nirvany do czasu  zakończenia działalności, minęło ledwie około czterech lat. To nie był długi okres. Czy byłem z Kurtem (Kurt Cobain, leader zespołu Nirvana – przyp. BeatIt) tak blisko, jak z Taylorem Hawkinsem? Nie.”

Kiedy teraz widzę się z Kristem (Krist Novoselic, basista zespołu Nirvana – przyp. BeatIt), przytulam go jak członka rodziny, ale wtedy byliśmy młodzi, świat był po prostu taki dziwny. Jednak ta emocjonalna dysfunkcja w Nirvanie była zawsze łagodzona, kiedy braliśmy instrumenty do rąk. Gdyby muzyka nam nie wychodziła, nie bylibyśmy tam razem. Naprawdę wierzę, że są ludzie, z którymi można komunikować się tylko muzycznie. Czasami jest to jeszcze większa, głębsza komunikacja. Są ludzie, z którymi mogę czuć się trochę niezręcznie podczas rozmowy, ale kiedy zakładamy instrumenty, czuję się tak, jakby byli miłością mojego życia.”

24 września tego roku przypada 30. rocznica wydania przełomowej w karierze Nirvany (ale także w historii rocka) płyty “Nevermind“. Zapytany przez New Musical Express o ewentualne obchody tego wydarzenia, Dave Grohl powiedział:

Rocznice są dziwne, bo wciąż się powtarzają, ale nie, nie rozmawialiśmy o tym. Jestem pewien, że gdzieś trwają jakieś prace dotyczące tego, jak świętować muzykę Kurta trzydzieści lat później, ale nie wiem nic konkretnego. Naprawdę.”
Przeczytaj także: Werbel DW Icon Dave Grohl