> > > Dave Lombardo wydaje solowy album

Dave Lombardo nie chce spocząć na laurach. Zaledwie miesiąc temu wydał płytę nagraną wraz z żoną Paulą Lombardo pod szyldem Venamoris. Z kolei w maju przyjdzie czas na solowy wypusk kubańsko-amerykańskiego wymiatacza, zatytułowany “Rites of Percussion“. Promuje go utwór “Journey of the Host“.

Foto: Ekaterina Gorbacheva

Dave Lombardo mówi:

Mike Patton (wokalista zespołów Faith No More, Mr. Bungle, Dead Cross, Fantomas, Tomahawk, artysta solowy, właściciel wytwórni płytowej Ipecac, której nakładem ukaże się ta płyta – przyp. BeatIt) podsunął mi ten pomysł już w 1998 roku. Zapoznał mnie z albumem Top Percussion Tito Puente. Znałem już Tito i byłem trochę zszokowany, że Patton ma tak różnorodny gust muzyczny i że otaczał się muzykami o tym samym sposobie myślenia. To mnie zainspirowało. Przez lata miałem pomysły, które nagrywałem na kasety, ale Patton wciąż nalegał, żebym zrobił „album perkusyjny”. Tak więc pomysł na album powstawał latami. Musiałem tylko znaleźć odpowiedni czas, aby to zrobić.”

“Kiedy wybuchła pandemia, pomyślałem:„ Cóż, nie mogę teraz koncertować ”. Od razu zabrałem się do pracy nad płytą. To było jedno z najwspanialszych przeżyć, jakie kiedykolwiek stały się moim udziałem. Miałem swoje studio, wszystkie bębny. Ani razu nic nie było w żadnym magazynie! Mój dom stał się miejscem, w którym mogłem być wolny i kreatywny. Z jednej strony odebrano mi środki do życia związane z trasami koncertowymi, ale z drugiej w końcu miałem czas, aby uczyć się różnych programów i technik nagrywania. To było bardzo pouczające i satysfakcjonujące doświadczenie”.

Płyta została zmiksowana w 2022 r. przez Davida A. Lombardo – syna perkusisty. Znajdą się na niej partie nagrane przy użyciu takich instrumentów jak: bęben basowy, timpani, fortepian, a także shakery, maracasy, chińskie i symfoniczne gongi, bębny rdzennych Amerykanów, conga, timbalesy, bongosy, batásy, wood blocki, djembe, ibos, darbuki, oktobany, cajóny oraz talerze.

Na płycie znajdą się następujące utwory:

1. Initiatory Madness
2. Separation from the Sacred
3. Inner Sanctum
4. Journey of the Host
5. Maunder in Liminality
6. Despojo
7. Interfearium
8. Blood Let
9. Warpath
10. Guerrero
11. Vicissitude
12. Omiero
13. Animismo

Dave Lombardo ma nowy projekt