> > > DrumChannel oddaje hołd Joe Porcaro

W związku ze śmiercią Joe Porcaro należący do firmy DW kanał DrumChannel podjął decyzję o uczczeniu pamięci tego wybitnego perkusisty i edukatora poprzez udostępnienie szerokiej publiczności wywiadu, jaki z artystą oraz jego przyjacielem Emilem Richardsem przeprowadzili Terry Bozzio oraz Don Lombardi. Rozmowa opowiada historię kariery Joe Porcaro, która trwała blisko 50 lat. W pierwszej części mowa o tym, w jaki sposób trafił on do Los Angeles.

Dorastałem w Hartford w stanie Connecticut i tam wypracowałem sobie mocną pozycję jako bębniarz, perkusjonista i nauczyciel. Szukałem jednak zmiany. Emil już wtedy pracował w Los Angeles, więc zadzwoniłem do niego, a on powiedział, żebym przyjechał. Spędziłem u niego tydzień.”

Pierwszego dnia Emil wstał o 7 rano, bo miał sesję w studio MGM od 9 do 12. Potem przez godzinę nagrywał dżingla w Sunset Sound. Następnie przez trzy godziny nagrywał dla United Artists, a potem w nocy jechał do studia wytwórni Capitol nagrywać z gwiazdą, jak np. Frank Sinatra.”

Tak było każdego dnia. Nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Pomyślałem, że to jest coś dla mnie i że jestem w stanie to udźwignąć. Wróciłem do Connecticut, odwołałem wszystkie koncerty i lekcje, spakowałem żonę i dzieciaki i pojechałem do Kalifornii.”

Obejrzyj cały wywiad na DrumChannel

Joe Porcaro nagrywał z takimi gwiazdami jak: Natalie Cole, Don Ellis, Stan Getz, Freddie Hubbard, Gladys Knight, Madonna, The Monkees, Gerry Mulligan, Pink Floyd, Howard Roberts, Frank Sinatra, Nancy Sinatra, czy Sarah Vaughan. Wziął udział w nagraniu muzyki filmowej z takimi artystami jak: James Newton Howard, John Williams, Jerry Goldsmith, James Horner, Danny Elfman, John Frizzell, czy syn – Steve Porcaro. Wraz z edukatorem i perkusistą Ralphem Humphrey’em był założycielem szkoły Los Angeles Music Academy (LAMA) w Pasadenie w Kalifornii.