> > > “Drumset Groove Control”, autor: Sperie Karas

Książka „Drumset Groove Control”, której autorem jest Sperie Karas, oferuje zestaw ćwiczeń dla perkusistów, którzy chcieliby skorzystać z wieloletniego doświadczenia autora jako perkusisty, pedagoga i autora. „Moim celem w książce ‘Drumset Groove Control’ jest zapewnienie bezpieczeństwa i kontroli, których potrzebujecie, aby sprostać wyzwaniom, jakie napotkacie w muzyce współczesnego świata” – mówi Karas o swojej najnowszej pozycji wydawniczej.

Książka ta zawiera porady i sugestie, jak grać na perkusji we współczesnej muzyce rockowej i popowej, a także odnosi się do nieparzystych i zmieniających się metrum. „Staranna praca z tą książką poprawi koordynację i technikę oraz będzie świetną pomocą w rozwiązywaniu problemów z groovem, z którymi stale się stykacie. Wasze solowe pomysły i zagrywki perkusyjne również bardzo skorzystają dzięki tej książce!”. Karas prowadzi czytelnika-perkusistę przez łącznie 124 strony, wskazując na każdej stronie istotne informacje dotyczące danego konkretnego ćwiczenia.

Część 1 książki „Drumset Groove Control” (ta najbardziej obszerna) kładzie nacisk na groove’y w rocku, popie, funku, soulu i bluesie, nie tylko na 4/4, ale również w metrum nieparzystym. Sperie Karas pokazuje, jak kontrolować te groove’y na zestawie perkusyjnym i uczynić je częścią własnego słownictwa perkusyjnego. Część 2 skupia się na utworach zawierających zmiany metrum  – jest to przydatne w przypadku bardziej nowoczesnej muzyki współczesnej. Część 3 (i ostatnia) dotyczy integracji tomów i werbla. „Wiele inspiracji w grze solowej przyjdzie do was, gdy będziecie eksperymentować z integracją tomów i werbla. Będziecie zdumieni nieograniczonymi możliwościami jeśli chodzi o groove’y i zagrywkami, które odkryjecie.” Na końcu tej książki „dotrzecie do początku waszej niekończącej się podróży perkusyjnej!

Z pewnością przyjrzymy się bliżej tej pozycji i wkrótce możecie spodziewać się od nas szczegółowej recenzji.