> > > DW + Drum Channel: narzędzie dla perkusistów podczas lockdownu

Całkiem niedawno firma Drum Workshop Inc. (DW) przedstawiła swój pomysł na to, aby pomóc perkusistom uwięzionym w domu w ćwiczeniu, utrzymaniu sprzętu w doskonałym stanie, poprawianiu techniki oraz, co chyba najważniejsze, utrzymaniu motywacji.

Rodzina produktów Smart Practice ma na celu umożliwienie perkusistom maksymalne wykorzystanie czasu przeznaczonego na ćwiczenia przy jednoczesnym ograniczeniu hałasu do niezbędnego minimum. Pady DeadHead™, które kładzie się na naciągu bębna, mają nie tylko wspomniane zalety, ale także dają naturalny feeling i odbicie. Jeśli nie macie w domu całego zestawu, kompletny ćwiczebny zestaw przenośny Go Anywhere™ wraz z pokrowcem i statywem to rozwiązanie w sam raz na obecny czas (jest on kompatybilny ze wszystkimi standardowymi pedałami bębna basowego). W ofercie firmy znajdują się również sygnowane produkty z serii Smart Practice, np. statyw do pada stopy oraz pad na kolano z sygnaturą Steve’a Smitha.

Aktualnie jest doskonały czas na zrobienie porządnego przeglądu technicznego i spa naszych zestawów perkusyjnych. Posiadacze bębnów DW (ale nie tylko oni) mają możliwość wymiany zużytych elementów (nakładki filcowe, sprężyny, podkładki pod śruby itp.), zrobienia upgrade’u osprzętu (motylki Quick-Release, maszynka do sprężyn MAG Throw-off) lub zakupu uchwytu na smartphone’a/słuchawki. Można też zrobić dawno odkładany setup pedału stopki.

Wszystkie wyżej wymienione akcesoria trzeba oczywiście kupić. Jednak Drum Channel (DC) oferuje darmowe członkostwo dla 1,000 osób, które daje 30 dni nieograniczonego dostępu do treści oferowanych przez DC. Są to: lekcje, kursy, itp. Oferta specjalna znajduje się pod tym linkiem: www.drumchannel.com/free/. Przypominamy, że Drum Channel to edukacyjny kanał online, z którym współpracują najwięksi perkusiści na świecie. Należą do nich m.in. Chad Smith, Gregg Bissonette, Charlie Watts, Chad Wackerman, Stewart Copeland, Terry Bozzio, Thomas Lang, Sheila E, Abe Laboriel Jr., czy Alec Gonzalez.

Don Lombardi, założyciel DW Drums i Drum Channel, mówi tak:

Drum Channel oferuje materiały z udziałem wspaniałych bębniarzy i ich nauczycieli. Mamy ponad 500 lekcji i 400 pokazów, które są świetna metodą nauki gry na bębnach.”

Więcej szczegółowych informacji pod adresami: www.dwdrums.com/ oraz www.drumchannel.com/.