> > > DW oferuje nowe aktywności online

Należąca do firmy DW platforma DrumNetwork wprowadziła właśnie dwa nowe cykliczne streamy: Playlist Party oraz Fitness Friday.

Playlist Party opiera się na tym, że najbardziej znani perkusiści opowiadają o swoich kolekcjach płytowych, playlistach i muzyce, która ich inspiruje. Transmisje odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz. 19.00 (10.00 czasu PST), a goście mówią o najważniejszych dla nich perkusistach i najbardziej inspirującej muzyce analizując partie perkusyjne, brzmienie oraz miks, a także omawiając kompozycję i kreatywność wykonania. Widzowie mogą zadawać pytania podczas czatu na żywo. Pełny harmonogram jest dostępny tutaj: www.dwdrums.com/drumnetwork/. Można tam znaleźć zarówno poprzednie odcinki, jak i te nadchodzące w najbliższej przyszłości.  Wsteczny katalog obejmuje pogadanki takich perkusistów jak: Curt Bisquera, Rich Redmond, Daru Jones, Brendan Buckley, a w zapowiedziach znajdują się: Andrew Marshall (Billie Eilish), Jason Bittner (Overkill/Shadows Fall) i Trevor Lawrence Jr (Leann Rimes/50 Cent).

Fitness Friday jest pomyślany jako źródło wiedzy na temat zdrowego stylu życia pod kątem perkusistów. Transmisje odbywają się w każdy piątek o godz. 18.00 (9.00 czasu PST). Najlepsi perkusiści w branży dzielą się swoimi sposobami na rozgrzewkę, ćwiczenia fizyczne, odżywianie, oddychanie, koncentrację czy uprawianie jogi. Pełny harmonogram jest dostępny na stronie Drum Network. Wsteczny katalog obejmuje pogadanki takich perkusistów jak: Dave Elitch (Mars Volta, Miley Cyrus), Dani Markham (Childish Gambino) oraz Jason Bittner, a w zapowiedziach znajdują się: Thomas Lang i Brendan Buckley.

Juels Thomas, Manager ds. Edukacji oraz Eventów DW, mówi: “Skoro nie możemy w tej chwili spędzać czasu z perkusistami osobiście, oferujemy inne sposoby na to, aby utrzymać kontakt z artystami DW podczas gdy są uwięzieni w domach tak jak wszyscy. Jaka muzyka pomaga im znieść długie dni w odosobnieniu? Co robią, aby utrzymać dobrą kondycję i motywację podczas lockdownu? Można odkryć nowe style muzyczne lub perkusistów, o istnieniu których nie wiedzieliśmy, a także poznać kilka sposobów na utrzymanie ciała i umysłu w gotowości do koncertowania.”