> > > Film dokumentalny “The Round Badge Stories” o marce Gretsch Drums

Niedawno Gretsch Drums miała miejsce premiera filmu dokumentalnego ‘The Round Badge Stories’, który opowiada o historii, spuściźnie i unikalności brzmienia bębnów Gretsch (w końcu ich hasło reklamowe to “That Great Gretsch Sound“).

Film powstał w ramach obchodów 140. rocznicy marki Gretsch i zawiera oryginalne oraz nakręcone specjalnie do tego celu materiały. Dokument ‘The Round Badge Stories’ miał oficjalną premierę podczas koncertu pod hasłem Gretsch Night in New York City w klubie The Cutting Room.

Narratorem w filmie jest legendarny Vinnie Colaiuta (Sting, Frank Zappa, Jeff Beck). W ciągu 42 minut autorzy starają się zgłębić tajemnicę brzmienia bębnów Gretsch w wywiadach z ponad kilkunastoma topowymi ambasadorami marki, a także ważnymi postaciami z branży, takimi jak Fred i Dinah Gretsch.

W filmie kręconym w plenerach i w wysokiej rozdzielczości występują następujący perkusiści: Cindy Blackman Santana (w studiu Carlosa  Santany w Las Vegas), Steve Ferrone (w bazie zespołu Tom Petty & The Heartbreakers w Los Angeles), Ash Soan (w jego Windmill Studios w Norfolk w Anglii), a także Ben Thatcher – perkusista Royal Blood (w zespołowym studiu w Brighton w Anglii). Wśród innych artystów, z którymi przeprowadzono wywiady są: Andrew Marshall (Billie Eilish), Mark Guiliana (St Vincent), Keith Carlock (Steely Dan), Terence Clark (Keith Urban) oraz Don McAuley (techniczny Charliego Wattsa).

Więcej informacji na temat obchodów 140-lecia marki Gretsch, a także o filmie dokumentalnym “The Round Badge Stories” można znaleźć na stronie gretschdrums.com oraz na mediach społecznościowych Gretsch:

FB: https://www.facebook.com/GretschDrums
Instagram: https://www.instagram.com/gretschdrums/
#GretschDrums140

Obejrzyj film: