> > > GENESIS organizuje trasę po Wielkiej Brytanii!

GENESIS ponownie organizuje trasę po Wielkiej Brytanii – 13 lat po ich ostatnim występie na żywo. Artyści zagrają w Wielkiej Brytanii w listopadzie i grudniu, a bilety trafią do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. 

Grupa zamieściła zdjęcie na swoim oficjalnym koncie na Instagramie!

Daty Koncertów:

  • 23.11 – M&S Bank Arena, Liverpool
  • 26.11 – Utilita Arena, Newcastle
  • 29.11 – O2 Arena, London
  • 30.11 – O2 Arena, London
  • 02.12 – First Direct Arena, Leeds
  • 05.12 – Arena Birmingham, Birmingham
  • 08.12 – Manchester Arena, Manchester
  • 11.12 – Sse Hydro, Glasgow

GENESIS.09.05.2007.Members of Genesis (left to right) Tony Banks, Phil Collins, and Mike Rutherford

Przypominamy!

Po raz ostatni zespół Genesis można było usłyszeć i zobaczyć na żywo w 2007 roku, kiedy grupa reaktywowała się specjalnie aby odbyć trasę “Turn It On Again”. Od tamtego czasu zespół pozostawał w “ukryciu”. Teraz istnieje szansa na reaktywację tej legendarnej formacji, ponieważ Phil Collins wrócił. Po operacji na kręgosłupie wciąż cierpi na niedowład stopy, który znacznie utrudnia mu chodzenie nie wspominając już o grze na perkusji.

Phil Collins już kilkakrotnie zapowiadał zakończenie kariery solowej, kilka lat temu mówił, że zespół Genesis już nigdy więcej nie zagra. Ostatnio nastawienie muzyka do tych spraw uległo zmianie.

W wywiadzie przeprowadzonym dla “Rolling Stone” Phil Collins przyznał, że chciałby reaktywować Genesis, ale pod jednym warunkiem: za bębnami ma zasiąść jego 17-letni syn, który jeździł już z Philem po całym świece grając w jego solowym projekcie.

“Nie mogę wykluczyć reaktywacji. Razem z Mike’em i Tonym wciąż jesteśmy dość blisko. Obaj podziwiają Nica. Mike raz powiedział: „On po prostu łapie tę muzykę. Wie, co jest potrzebne w danym utworze”. To wspaniałe słowa. Miał wtedy 16 lat. Jeśli mielibyśmy coś zrobić, Nic musiałby grać na bębnach, bo ja nie jestem w stanie. Sądzę, że mają o nim na tyle dobre zdanie, że gotowi byliby wziąć go do składu.”

Genesis sprzedał ponad 100 milionów płyt na całym świecie od czasu swojego debiutu From Genesis to Revelation w 1969 roku.