> > > Gerald Heyward wywiad, cz. 2

Gerald Heyward w rozmowie z BeatIt

Gerald Heyward to jeden z czołowych perkusistów z kręgu muzyki gospel i R&B, przez niektórych uznawany za ojca chrzestnego i ikonę tego stylu gry na perkusji. Jego C.V. obejmuje współpracę najważniejszymi artystami z tego kręgu w historii: Blackstreet, Michael Jackson, Janet Jackson, Mary J. Blige, Puff Daddy, Coolio, Missy Elliot, Destiny’s Child, Beyonce. Obecnie muzyk współpracuje z Chrisem Brownem.

Gerald Heyward, muzyczny.pl

Gerald Heyward podczas kliniki perkusyjnej w salonie “Motorland” we Wrocławiu

Jesienią ubiegłego roku odbyły się dwie polskie kliniki z udziałem tego artysty – we Wrocławiu i Warszawie. My spotkaliśmy się z nim przy okazji warsztatów wrocławskich, w sklepie muzyczny.pl, i to wtedy Gerald udzielił nam obszernego wywiadu.

W drugiej części tego interesującego spotkania nasz gość opowiada o używanym przez siebie sprzęcie, które, jak twierdzi, jest podstawą jego brzmienia i wyraża jego osobowość. Mówimy zatem o talerzach i bębnach (w tym ich konfiguracji) oraz odpowiednim podejściu do umów endorserskich. Jeśli chcecie wiedzieć, kim była Emilka i jaki to miało związek ze sprzętem perkusyjnym, tym bardziej należy obejrzeć ten odcinek. Anegdota jest przepyszna!

Gdy będę odchodził z tego świata, DW będzie włożone do mojej trumny. Podobnie z Zildjianem. DW i Zildjian zawsze mają coś nowego. Oni ciągle przesuwają granice.”

Jestem zadowolony z firm, z którymi współpracuję. Mówię o tym na klinikach. Mój dobry przyjaciel Ricky Lawson, który zmarł kilka lat temu, nauczył mnie, o co chodzi w umowach endorserskich. Trzeba zawsze grać na tym, co nam się podoba, a nie na tym, co nam dają za darmo.

W UFIP mieli takiego dystrybutora… Za każdym razem, gdy jechałem do L.A., odzywałem się do nich, że potrzebuję blach, bo mam program w TV. Dali mi namiar na osobę kontaktową. Podjeżdżam pod adres, z domu wychodzi nieduża, młoda pani i mówi: „Ty jesteś Gerald?”. „Tak, przyjechałem po talerze”. „Ok, tylko potrzebuję, żebyś coś dla mnie zrobił zanim ci je dam”. Wchodzimy po schodach i do chaty, a salonie nie ma nic oprócz blach opartych o ścianę. No i jest tam jeszcze…”

Reszta do obejrzenia i wysłuchania w materiale wideo.

Gerald Heyward jest endorserem następujących marek: Zildjian, DW, Vic Firth, Remo, Roland.

Bębniarki i Bęniarze! Gerald Heyward w drugiej odsłonie wywiadu udzielonego specjalnie dla widzów BeatIt! Życzymy miłego odbioru!

Share