> > > Werbel Gretsch Ash Soan Signature

Firma Gretsch Drums wprowadza na rynek werbel Ash Soan Signature Snare. Angielski sesyjny as już od dłuższego czasu poddawal próbie prototypową wersję tego werbla, używając go jako swój główny instrument podczas nagrań studyjnych oraz kręcenia filmów publikowanych na Instagramie. Od teraz Gretsch undostępnia wynik swojej współpracy z Ashem wszystkim zainteresowanym perkusistom.

Ash komentuje premierę swojego werbla w następujący sposób: “Dla mnie werbel z moją sygnaturą musi podsumowywać moje brzmienie, a żaden instrument nie robi tego lepiej niż ten, wykonany z drewna amarantowego (Purpleheart) o rozmiarach 12″ x 7″. Jego unikalna barwa, wybrzmienie i uniwersalny charakter powodują, że nagrywanie z jego użyciem to sama radość. Producenci systematycznie proszą właśnie o to brzmienie w swoich nagraniach.

Ash Soan to jeden z najbardziej rozchwytywanych perkusistów na świecie, który wystąpił na wielu albumach o platynowych nakładach i nagradzanych statuetkami Grammy. Jego dyskografia oraz C.V. koncertowe obejmują współpracę z takimi gwiazdami jak: Sam Smith, Adele, Cher, James Morrison, Dua Lipa, Rod Stewart, Seal, Robbie Williams czy Trevor Horn. Ponadto Soan brał udział w nagraniach ścieżek dźwiękowych m.in. do filmów “Terminator Genisys“, “Król Lew“, czy “Kung Fu Panda“.

Soan wielokrotnie wykorzystywał swój amarantowy werbel o wymiarach 12″ x 7” w swoim słynnym Windmill Studio w angielskim hrabstwie Norfolk, które urządził w zabytkowym, osiemnastowiecznym młynie. Instrument ten możńa usłyszeć w nagraniach takich artystów jak Julian Lennon, Jeff Lorber, Cory Wong czy Hans Zimmer.

Sercem werbla oznaczonego imieniem i nazwiskiem Artysty jest korpus wykonany z 9 warstw drewna amarantowego (Purpleheart), który pokryto przezroczystym lakierem. To gęste i twarde drewno bierze swą nazwę od fioletowego odcienia i zapewnia charakterystyczną barwę brzmieniową o sporej głośności, ataku oraz definicji. Instrument posiada krawędzie o nachyleniu 45°, odlewane obręcze (4mm) oraz klasyczną maszynkę Lightening Throw-Off. Każdy egzemplarz tego werbla posiada wewnętrzną etykietę informacyjną z odręcznym podpisem Asha Soana oraz oznaczeniem roku produkcji.

Więcej informacji na temat werbla Ash Soan Signature Snare (GAS0712-ASH), innych bębnów marki Gretsch oraz artystów współpracujących z firmą znajdziecie pod adresem: gretschdrums.com/

Zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym Ash Soan prezentuje dla nas swój zestaw perkusyjny: TUTAJ