> > > HIM zapowiada pożegnalną trasę koncertową

“Poskładaliśmy wszystko w całość, rozwiązaliśmy zagadkę, przekręcamy klucz. Dziękujemy”

Po ponad 26 latach burzliwej kariery fiński zespół HIM postanowił pożegnać się z fanami. Prekursorzy “love metalu” i autorzy takich hitów jak “Join Me”, “Right Here In My Arms”. “Gone With The Sin” czy “The Funeral of Hearts” uznali, że najwyższy czas na powiedzenie ostatniego słowa. Charyzmatyczny lider formacji,  Ville Valo napisał w oświadczeniu:

Po ćwierć wieku przeplatania się miłości i metalu doszliśmy do szczerego wniosku, że HIM dobiegł nienaturalnego końca i pora się pożegnać, żeby dać miejsce dla nieodkrytych jeszcze obrazów, zapachów i dźwięków. Ułożyliśmy układankę, przekręcamy klucz. Dziękujemy“.

him

Perkusistą HIM jest obecnie Jukka “Kosmo” Kröger, który w 2015 zastąpił charakterystycznego jegomościa o pseudonimie Gas Lipstick. Ostatnim albumem formacji był “Tears on Tape” z 2013 r. Pożegnanie nie obejdzie się bez wielkiej trasy koncertowej, na którą składa się 35 koncertów w 14 krajach. która obejmie również Polskę! HIM wystąpi 28.11.2017 w warszawskim klubie Stodoła. Bilety będą dostępne już w środę! Dla tych, którzy nie będą mogli odwiedzić stolicy zostanie jeszcze wiele europejskich dat, więc nie wszystko “przeminie z grzechem” jak to zwykł śpiewać Ville Valo w jednej z piosenek zespołu. Poniżej oficjalne oświadczenie, oraz lista wszystkich ogłoszonych dotychczas koncertów. Życzymy muzykom powodzenia i dziękujemy za lata twórczości!

Pojawicie się w Warszawie lub innym koncercie tej trasy?