> > > Hubert Kostyra opowiada o o kulisach powstania projektu Tajemnice Mistrzów Polskiej Perkusji

Przedstawiamy Wam cykl wywiadów online z twórcami i artystami biorącymi udział w projekcie “Tajemnice Polskich Mistrzów Perkusji – jak oni to robią?”  W tym filmie Hubert Kostyra opowie Wam dlaczego w tym odcinku gra do podkładu Tony’ego Royster’a Jr  i co było jego zdaniem najtrudniejsze w trakcie realizacji projektu “Tajemnice Mistrzów Polskiej Perkusji”?

Oto fragment wywiadu:

Hubert Kostyra (HK): Chciałem na wstępie podziękować za zaproszenie do wywiadu, za możliwość nagrania dla Beat it, dla Impression Cymbals i za spędzenie wspólnie czasu. Jesteście świetnymi ludźmi. Jest to dla mnie budujące. Jeszcze raz dzięki!

Maciej Głuchowski (MG): Dzięki wielkie Hubert, przyjemność po naszej stronie! Obyśmy mieli okazję kontynuować ten cykl bo naprawdę wyszło świetnie.

Opowiedz trochę o swoim filmie, co cię zainspirowało?

HK: Ja często wrzucałem filmy do sieci, w których grałem różne fill’e i zawsze dostawałem spory feedback na swoich social mediach. Pytano mnie „co ty tam grasz?”, „jak się za to zabrać?” i to mnie skłoniło, żeby pokazać jakiś zalążek tego. W tym filmie nie pokazałem rzeczy skomplikowanych, nie grałem „kartofli”, moim zamiarem było pokazać najprościej jak zbudować wyjście to tych trudniejszych rzeczy.

MG: Na wstępie filmu grasz do podkładu Tony’ego Royster’a Jr. Powiedz nam, dlaczego wybrałeś taki podkład, dlaczego Tony Royster?

HK: Bardzo szanuje go jako muzyka, artystę, jako perkusistę. Myślałem też nad podkładami Kaz’a Rodriguez’a, nawet myślałem żeby zagrać coś z repertuaru Margaret ale ten podkład Tony’ego pasował do tematu bo mogłem wpleść te rzeczy, które chciałem przekazać w całym filmie i chciałem zrobić to najprościej jak się da.

MG: Co, twoim zdaniem, było najtrudniejsze dla ciebie w kwestii samego przygotowania, nagrania?

HK : Wydaje mi się, że przez to, że jestem introwertykiem to jest dla mnie krępujące występowanie przed kamerami. Ciężko mi czasem skupić się i dobrać dobrze słowa bo niby wiem jak to przekazać ale nie każdy ma potencjał edukatorski. Chciałbym nad tym popracować bo to jest ważne.

MG: W swoim filmie, kiedy Cyryl (Cyryl Skiba – prowadzący serię Tajemnice Polskich Mistrzów Perkusji) zapytał się jak wygląda twój dzień w czasach pandemii, odpowiadałeś że twój dzień wygląda tak, że odwozisz dziewczynę do pracy, jedziesz na salkę, grasz cały dzień, wracasz wieczorem…Czy coś się zmieniło?

HK: Rzeczywiście tak było. Miałem swoje pomieszczenie w którym byłem tylko sam. Byłem tam od czterech lat, odkąd wprowadziłem się do Warszawy i musiałem się niestety stamtąd wyprowadzić. Ta sytuacja spowodowała, że moja częstotliwość ćwiczenia zmieniła. Teraz w tym miejscu, w którym jestem obecnie, jest nas kilku więc jakoś musimy się podzielić miejscem ale myśle, że to jest kwestia czasu.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia całości wywiadu poniżej: