> > > Iggor Cavalera endorserem marki Yamaha

Wielu spośród widzów portalu beatit.tv mogło się już zorientować z kontrolowanych przecieków, a teraz wiadomość jest już oficjalnie potwierdzona: perkusista Igor Cavalera – współzałożyciel legendarnej Sepultury, członek zespołów Nailbomb i Cavalera Conspiracy – został oficjalnym endorserem marki Yamaha. Oto, co na ten temat ma do powiedzenia bohater całego wydarzenia:

fot: Yamaha Drums

Zainteresowałem się bębnami będąc dzieciakiem, zanim w ogóle pomyślałem o tym, żeby być w zespole. Już wtedy mi się podobały. Zacząłem studiować brazylijską sambę – to był pierwszy styl muzyczny, jaki sobie wybrałem. Potem zacząłem się skłaniać ku bębnom rockowym.

Dawno temu założyliśmy z bratem (Max Cavalera – przyp. BeatIt) zespół Sepultura. To było w Brazylii, gdy mieliśmy 14-15 lat. Grałem w tej kapeli przez prawie 30 lat, ale jednocześnie miałem poczucie, że to nie jest wystarczające i chciałem robić inne rzeczy.

Jednym z moich pierwszych zestawów, jeszcze w latach 80. była Yamaha i to było jedno z moich ulubionych brzmień. Od tamtej pory Yamaha miała szczególne miejsce w moim sercu. To bardzo ważne, bo nie chcę musieć uciekać się do pomocy całej masy efektów, żeby moje bębny dobrze brzmiały. Brzmienie musi być dobre z natury i wtedy można coś budować na tej podstawie. Ten zestaw jest naprawdę fajny, wykończenie sparkle…

Podstawową radą, jaką mogę służyć młodym jest to, żeby próbowali różnych rzeczy, aż znajdą to, co zaskoczy i pozwoli się rozwijać. Presja na to, żeby grać niesamowicie jest nudna i traumatyczna. Granie na bębnach musi dawać radochę.

Konfiguracja bębnów Igora Cavalery:

Yamaha Absolute Hybrid Maple (wykończenie Pink Champagne Sparkle):

  • Bębny basowe 20” x 16”
  • Tom-Tom 10” x 7”
  • Tom-Tom 16” x 14”
  • Floor Tom18” x 16”
  • Werbel 14” x 6”

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, jakiego Igor Cavalera udzielił z tej okazji…

Share