> > > Dlaczego wybrałem perkusję elektroniczną Gewa G3? – Opowiada Igor Falecki

Podczas tegorocznego Caban Drummer Fest (tutaj nasza relacja kliknij) mieliśmy okazję porozmawiać z Artystami występującymi na deskach chrzanowskiego Domu Kultury. Jednym z nich jest reprezentant młodego pokolenia perkusyjnego środowiska Igor Falecki. Igor dał bardzo energetyczny i ciekawy występ, gdzie nie zabrakło interakcji z publicznością, która bardzo ciepło przyjęła jego występ. Po pokazie złapaliśmy Igora i zaprosiliśmy go na stoisko Gewa, gdzie porozmawialiśmy o jego wyborze w zakresie instrumentów elektronicznych, jakimi bez wątpienia są perkusje elektroniczne.

Oto zapis naszej rozmowy:

Beatit: Jesteśmy na Caban Drummer Fest, gdzie miałeś przyjemność występować jako pierwszy.

Igor Falecki: Tak!

Beatit: Twój występ był bardzo oklaskiwany i wszystkim się podobał, więc gratuluję.

Igor Falecki: Dziękuję bardzo.

Beatit: Dużo tego nie robisz, chyba nie?

Igor Falecki: Ostatnio w sumie rzadko gram na takich festiwalach, więc fajnie, fajnie wrócić, inaczej trochę inny materiał,

Beatit: i gra się dla perkusistów?

Igor Falecki: No dokładnie.

Beatit: Opowiedz mi w aspekcie Gewa G3. Jesteś użytkownikiem tej perkusji?

Igor Falecki:Tak, korzystam z G3 Gewy.

Beatit: Skąd ten pomysł, że w ogóle się wziąłeś za to, że masz ten instrument? Co Ciebie zainspirowało?

Igor Falecki: Głównie. W sumie to wyszło z mojego nowego projektu, w którym gram na perkusji, też śpiewam. No i był trochę kłopot po prostu, że perkusja mi wychodziła w wokalne jakieś rzeczy + moje utwory autorskie bardzo różnią się często brzmieniem. Dużo jest tam elektroniki, dużo jest efektów nałożonych na perkusję, więc uznałem, że po prostu taka G3 to będzie fajne rozwiązanie do tego, żeby to jakoś razem pogodzić. Ten wokal z perkusją. I naprawdę to bardzo fajnie wychodziło.

Głównie w sumie dawałem swoje sample albo miksowałem z samplami G3 swoje, bo jest taka fajna możliwość, żeby nakładać sobie dwa brzmienia, więc dużo, dużo sobie presetów porobiłem i wbrew pozorom akustycznych brzmień nie elektronicznych tylko akustycznych normalnych bębnów, więc.

Beatit: To już wiemy, że nie tylko perkusja jest potrzebna elektroniczna do domu.

Zobaczcie cały zapis naszej rozmowy z Igorem Faleckim w materiale wideo poniżej: