> > > Ile spalasz kalorii podczas gry na bębnach ?

Każdy perkusista wie, że bębnienie może być wymagające fizycznie.

Chociaż nie jest to uważane za konwencjonalne ćwiczenia, badania wykazały, że gra na perkusji ma elementy aerobiku i może w podobny sposób wpływać na twoje ciało.

Jak każde ćwiczenie, może być korzystne na wiele sposobów dla organizmu, w tym może pomagać w spalaniu kalorii. Jeśli zastanawiasz się, ile energii spala bębnienie, nie ma jednej odpowiedzi.

Zależy to od intensywności gry na perkusji i kondycji fizycznej.

Średnia liczba kalorii, które spalisz przez godzinę grania na bębnach, to 600 kcal. Poza spalaniem kalorii, bębnienie może służyć jako ćwiczenie cardio, ponieważ zwiększa przepływ krwi i pomaga regulować jej ciśnienie.

Dzisiaj przyjrzymy się, ile spala energii Twoje bębnienie i inne korzyści płynące z Twojej ulubionej aktywności.

Perkusiści mogą spalić średnio około 600 kalorii na godzinę. Średnio standardowa sesja gry na perkusji pozwoli spalić 200-500 kcal, ale godzinny występ może sprawić, żę spalimy do 1000. 600 spalonych kalorii w trakcie godzinnego bębnienia można porównać do 78 minut spokojnego pływania lub 10 000 kroków w marszu. Liczba kalorii, które spalisz podczas gry na perkusji, zależy od intensywności gry na tym instrumencie.

Intensywność ćwiczenia zależy od tego, jak szybko grasz na perkusji.

Im bardziej wkładasz energię w grę na perkusji i im szybciej grasz, tym bardziej spalasz kalorie. Na ilość spalanych kalorii mogą wpływać również inne czynniki.

Twoja waga, metabolizm i wiek mogą wpływać na efekt spalania kalorii w czasie gry na perkusji. Jeśli jesteś młody, prawdopodobnie masz szybki metabolizm, więc spalanie kalorii na bębnach będzie szybsze i wydajniejsze.

Wiemy, że bębnienie jest wymagające fizycznie, więc przygotuj się na upuszczenie trochę potu w trakcie spalania kalorii.

Ćwiczenie cardio obejmuje rytmiczne ruchy przez dłuższy czas.

Więc jeśli grasz na perkusji, czerpiesz z tego korzyści cardio, zwłaszcza jeśli robisz to intensywnie.

To dobra rzecz dla twojego ciała, o ile nie przesadzasz.

Różne badania wykazały, że bębnienie może wzmocnić serce i obniżyć ciśnienie krwi. Granie na perkusji sprawia, że ​​serce szybciej pompuje krew w całym ciele, poprawiając krążenie i zmniejszając czynniki ryzyka chorób serca (poziom cholesterolu i wysokie ciśnienie krwi). Ponieważ bębnienie zwiększa przepływ krwi, mózg otrzymuje więcej tlenu, co może być korzystne dla koncentracji i pamięci.

Gra na perkusji jest nie tylko zabawną formą ćwiczeń i świetnym środkiem łagodzącym stres, ale także zdrową aktywnością. Może przyspieszyć bicie serca i spalić kalorie.

Jeśli grasz na bębnach przynajmniej godzinę dziennie, spalisz około 600 kcal, w zależności od intensywności gry na perkusji i kondycji fizycznej. Jednak aby uzyskać dobre rezultaty, trzeba regularnie ćwiczyć.

Pomyśl, że za każdym razem, gdy będziesz bębnić, twoje ciało będzie spalać kalorie. Więc im więcej ćwiczysz, tym więcej kalorii możesz spalić. To kolejny powód, by pokochać grę na perkusji!

Przeczytaj artykuł na temat, w jaki sposób ćwiczyć grę na perkusji: https://www.beatit.tv/jak-cwiczyc-gre-na-perkusji/

Źródło: https://drummagazine.com/how-many-calories-does-drumming-burn/

Zdjęcia: Canva